Blog 

Serwis Drzwi Przesuwnych Wrocław

sty 24, 2022

Co zrobić gdy drzwi przesuwne nie działają?

Jak sprawić sobie nowe drzwi do szafy?

Co zrobić, gdy mamy pęknięte lustro w drzwiach przesuwnych?

Czemu drzwi przesuwne się popsuły?

Dlaczego warto postawić na Serwis Drzwi Przesuwnych Wrocław?

Na te i inne pytania odpowiemy sobie w dzisiejszym blogu, którego tematem będzie szeroko-pojęty serwis drzwi przesuwnych we Wrocławiu.

Zacznijmy od podstaw – czyli czemu drzwi w ogóle się psują?

Czynników może być wiele, dlatego przyjrzyjmy im się z stolarskim okiem z bliższej perspektywy..

PION DRZWI PRZESUWNYCH DO NAPRAWY

Często w szafach (tym bardziej starszych) montowało się obramowania ze stali – sprawdzają się one przez kilka, do kilkunastu lat.

Ich wyprofilowanie jest zazwyczaj bardzo cienkie co naturalną koleją rzeczy po latach powoduje wygięcia, sporo rys, a także hałas poprzez nie zawsze idealne dopasowanie elementów poziomych z pionowymi.

Piony aluminiowe mają to do siebie, że są bardzo trwałe, dużo łatwiej utrzymać je w czystości, a także jest ich wiele do wyboru.

W odróżnieniu od pionów ze stali, w systemie aluminiowym Senator płyta jest osadzona w obramowaniu, a skrojone wręcz z chirurgiczną precyzją piony, poziomy i wypełnienie stanowią o dokładności i wykluczają możliwość ruchu poszczególnych elementów.

Tym samym otrzymujemy trwałe, ciche i łatwe w utrzymaniu nowe drzwi przesuwne.
Nie ma problemu z hałasem, drzwi są trwałe i na pewno nie będzie z nimi problemu przez baaaardzo długi czas. 🙂

TOR GÓRNY I DOLNY DO NAPRAWY

Tory dolne dla drzwi przesuwnych są trwałe i w zasadzie tylko leżą.. ale jak wszystkie materiały – nie są wieczne.

Tory też mogą ulegać usterkom, wgnieceniom i obtarciom, ponieważ ciężar drzwi w szafie, które są po nim przesuwane generują bardzo dużo siły – ta przez lata „ubija” nieraz ciężko wydostający się stamtąd brud zamieniając go wyżłobienia, które są odpowiedzialne za ciche prowadzenie drzwi po torze.

Ubijany przez lata brud prowadzi także do wyskakiwania drzwi z toru dolnego, co może nieraz zamienić się także w nieszczęście.

Po kilkunastu latach większość torów i tak jest niestety do wymiany, dlatego też warto zainwestować w nowe tory, które sprawią że drzwi będą działać cicho i odzyskają swoją funkcjonalność.

Tory górne mają mniejszy udział w prowadzeniu drzwi, ale oczywistym jest, że także są one nieodłącznym elementem konstrukcji szafy.
W torach górnych jeśli już coś nie działa to najczęściej jest to ich opadanie w dół. Powodem może być źle zamocowany tor np. Bez kołków montażowych, lub wystarczającej ilości kleju.

Warto przynajmniej raz na kwartał sprawdzić tory górne, a z pewnością tory dolne ponieważ przejmują większą część ciężaru jeżdżących drzwi przesuwnych

ZEPSUTE SYSTEMY JEZDNE

Jeśli Twoje drzwi przesuwne ciężko chodzą, szurają, trzeszczą lub się nie przesuwają warto zajrzeć za drzwi, lub w okolice toru dolnego czy nie znajduję się gdzieś okrągły plastik (lub jego część), który prawdopodobnie będzie częścią wózka dolnego odpowiedzialnego za płynny posuw drzwi.

Problem może wynikać z wytartego łożyska, urwania kółka, wypadnięcia drzwi z toru, lub wielu innych czynników. Większość systemów jezdnych ma określony cykl pracy i koniec końców trzeba zainwestować w nowe systemy jezdne.

Problemem czasem może być też prowadnik górny, od którego czasem może wypaść gumka która stanowi o cichym prowadzeniu drzwi w torze górnym.

Jest to o tyle ciężko wymienna część, ponieważ należy wyjąć całe drzwi przesuwne z szafy, ułożyć je bezpiecznie bokiem np. Na ziemi wyłożonej kocem (aby nie uszkodzić pionów).

Systemów jezdnych i prowadników jest cała masa i najlepiej zlecić to komuś kto zna wszystkie systemy jezdne i wie jak obchodzić się z szerokimi np. Na 100cm drzwiami.

Reasumując – warto takie usługi zlecać fachowcom, czyli nam.
Warto sprawdzić także jak wyglądają takie naprawy w praktyce i co nasi pracownicy mają do zaoferowania – zapraszamy serdecznie na www.serwis-szaf.pl

NAPRAWA LUSTRA W DRZWIACH PRZESUWNYCH

Co w wypadku, gdy zbiło się lustro, lub chcemy w drzwiach zmienić z jakiegoś powodu płytę na inną, nowszą, czy w innym kolorze?
Nie ma problemu! Wypadki i stłuczenia luster w drzwiach przesuwnych się zdarzają. Nie raz naprawialiśmy tego typu usterki. 🙂
W takim wypadku prosimy do nas zadzwonić, opisać problem i przyjedziemy zabrać drzwi przesuwne – wymienimy lustro na nowe zostawiając profile, w które było zamontowane.
Oczywiście we wszystkich wypadkach z drzwiami przesuwnymi naprawy odbywają się bez ingerencji w środek szafy.

Zobacz zdjęcia z realizacji: https://serwis-szaf.pl/category/realizacje/ , a także odwiedź Fanpage Serwisu, na którym cyklicznie opisujemy wykonane usługi, a także usterki związane z drzwiami przesuwnymi.
https://www.facebook.com/SerwisDrzwiPrzesuwnychWro/

Zapraszamy także na nasze inne wpisy na blogu!

Do zobaczenia i pozdrawiaMY!
Załoga Senator Wrocław

Umów pomiar
i projekt