Garderoby

Funkcjonalna garderoba na wymiar. Dlaczego warto?

Funkcjonalne garderoby na wymiar to nasza specjalność. Dziś chcemy podzielić się cząstką wiedzy na temat projektowania garderoby, jak i jej poszczególnych elementów. Garderoba z prawdziwego zdarzenia to Twoje marzenie? Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

Gdzie umieścić garderobę? Garderoby na wymiar

To, w którym z pomieszczeń zostanie umieszczona garderoba, zależne jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Garderoba może zostać urządzona zarówno na poddaszu, jak i na parterze, w pobliżu wyjścia. Dobrym pomysłem jest także połączenie niewielkiej garderoby z sypialnią bądź pokojem dziennym.

Wiele z tych rozwiązań wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Należy jednak również wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia. Na szczęście rzadko zdarza się, by metraż pokoju lub wnęki zniweczyły plany. Już wnęka o metrażu nieco ponad 2 m x 2 m może dobrze posłużyć jako garderoba! Aby w pełni dostosować wymiary warto uprzednio przemyśleć, jak dużą przestrzeń zajmują przechowywane rzeczy. Garderoba może być rozplanowana na wiele sposób, np. na kształt prostokąta, litery L bądź U.

Koniecznie jest także odpowiednie zdefiniowanie garderoby. Czy garderoba to rodzaj przestronnej szafy, czy też całe pomieszczenie przeznaczone na ten cel? Przyjęło się, że garderoba to oddzielne pomieszczenie bądź wnęka, w której znajdują się szafy i organizery. Można jednak wyróżnić także garderoby w formie inteligentnie zaprojektowanej szafy, odznaczającej się pojemnością i funkcjonalnej w użytkowaniu.

Niezależnie od tego, jaka forma garderoby zostanie wybrana, meble należy dostosować do warunków w pomieszczeniu. Dlatego tak dobrym pomysłem jest projekt garderoby na wymiar. Odpowiednio zaprojektowana, a kolejno profesjonalnie wykonana garderoba na wymiar jest dobrana idealnie względem wymiarów pomieszczenia, jak i potrzeb użytkowników.

Umów się na darmowy pomiar mebli na terenie Wrocławia już dziś

Jak urządzić garderobę? Garderoba pod wymiar

Gdy myślisz o garderobie, z pewnością widzisz przede wszystkim jej wnętrze. Rozliczne półki, szuflady, szafy, organizery, drążki, wieszaki, akcesoria do prasowania, a być może także wygodny fotel i podnóżki. To właśnie najważniejsze elementy garderoby, zwłaszcza gdy chodzi przechowanie rzeczy w sposób uporządkowany. W końcu to właśnie na porządku i wygodzie najbardziej zależy użytkownikom. Jak urządzić funkcjonalną garderobę? Z pewnością przydatne okażą się poniższe wskazówki:

  • wysokość wnęk – należy ją dostosować względem wymiarów przechowywanych rzeczy, a także formy ich przechowania. Pułki, na których umieszczone zostaną poskładane ubrania czy inne tekstylia to najmniejszy problem. Natomiast kiedy mowa o wnękach z drążkami, warto stosować zasadę podziału na koszule i bluzki, a także dłuższe sukienki oraz płaszcze. W tym pierwszym przypadku wystarczająca będzie wysokość 100 cm, w drugim natomiast optymalna jest wysokość 150 cm.
  • głębokość mebla – minimalna głębokość garderoby wynosi 55 cm, natomiast optymalna polecana głębokość to 60 – 70 cm. Taka głębokość szafy umożliwi przechowanie odzieży na wieszakach.
  • organizery – dostępne są najróżniejsze rodzaje organizerów. Są to chociażby organizery materiałowe bądź koszyki. Gdzie je umieścić? W tym celu warto postawić na dodatkowe półki, drążki bądź szufladki w formie koszów na prowadnicach.
  • oświetlenie – oświetlenie sufitowe warto dostosować względem charakteru pomieszczenia. Czy chodzi przede wszystkim o funkcjonalność, a może w garderobie mają pojawić się luksusowe akcenty? Natomiast gdy chodzi o oświetlenie wnętrza szafy niezwykle funkcjonalne okazuje się zazwyczaj oświetlenie LED. Warto postawić na wbudowane systemy LED, wyposażone w system automatycznego włączania i wyłączania.
  • lustro – jeśli garderoba, to koniecznie również lustro! Lustro może stanowić oddzielny element wyposażenia w pomieszczeniu. Nierzadko, w tradycyjnych garderobach lustro znajduje się po wewnętrznej stronie drzwi szafy. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej montowane jest na drzwiach szafy przesuwnej.
  • szuflady – warto wybierać nowoczesne szuflady na prowadnicach. Należy pamiętać o różnorodnej głębokości szuflad, zależnie od ich przeznaczenia.

Dlaczego właśnie garderoba na wymiar?

Umówmy się, zwykła szafa nie zawsze wystarcza. Ilość odzieży, akcesoriów i ozdób do przechowania często zaskakuje. Warto brać pod uwagę także odzież sezonową, zestawy na oficjalne wyjścia oraz wszelkie tekstylia. Często dobra te są przechowywane w miejscach zupełnie do tego nie przeznaczonych. Powoduje to niemały chaos w domu czy mieszkaniu, co skutkuje wiecznym bałaganem. Zakup kolejnych ścianek meblowych również nie zawsze jest dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy chodzi o zachowanie wolnej przestrzeni.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób z utęsknieniem myśli o garderobie. Garderoba, a zwłaszcza garderoba na wymiar, to doskonałe rozwiązanie. Dla wielu jest to zarazem spełnienie marzeń o doskonałej aranżacji domu lub mieszkania. Stylowo urządzona garderoba na wymiar to miejsce, dzięki któremu codzienne przygotowania staną się dużo bardziej przyjemne i bezproblemowe. Skontaktuj się zatem z naszą profesjonalną obsługą, by już dziś omówić szczegóły projektu!