Stoliki kawowe

Zobacz naturę w swoim domu!

Dębowy stół zalany żywicą epoksydową to indywidualna i ręcznie wykonana sztuka, przeznaczona do każdego domu i pokoju. Swoista klasyka i estetyka w jednym.

Oferujemy piękne i trwałe stoliki kawowe, stoły, które wpasują się do każdego pomieszczenia. Można na nich wypić kawę, położyć książkę, czy robić ciekawe zdjęcia niewielkich przedmiotów.

Jak powstają nasze stoliki kawowe?

Drewno po wyjechaniu z suszarni miało wilgotność 8% – czyli idealne do zalewania żywicą i dalszej obróbki. Odpowiednia wilgotność stanowi o późniejszej trwałości. Drewno nie pęknie, nie będzie „strzelać” akustycznie, ani nie odkształci się. Stanowi to o efekcie końcowym – za kilka, czy kilkanaście lat kiedy to stół przy odpowiednim traktowaniu będzie wyglądał tak samo.

Po formatowaniu i wstępnym szlifowaniu drewna jest ono zabezpieczane pierwszą warstwą żywicy – w celu zamknięciu porów drewna.

Kolejnym etapem jest zalanie całego drewna żywicą – każdy krok ma tutaj znaczenie i wszystkie procesy mamy opanowane do perfekcji. Są one bardzo ważne dla efektu końcowego i ogólnego wrażenia jaki będzie dawał stół.

Jak wykańczamy nasze stoliki?

Nasze tętniące naturą stoły żywiczne mogą być wykończone żywicą samą w sobie, olejo-woskiem, samym woskiem przeznaczonym do drewna, czy lakierem który daje efekt wysokiego połysku.

Wedle uznania i gustu możemy je zostawić w naturalnej fakturze – czyli drewnianej, lekko szorstkiej i porowatej ale wciąż przyjemnej w dotyku.

Wykończenie stołu i jego wybór zależy od danej osoby i gustu, a skoro jesteś na tej stronie to znaczy, że ten gust na pewno posiadasz!

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszego Fanpage na Facebooku.
Dzielimy się tam zdjęciami „od kuchni”, gdzie pokazujemy jak wykonujemy nasze stoliki i inne dzieła z prawdziwego drewna i żywicy.
Na prawdę warto tam zajrzeć!
Zapraszamy SeeNatureWroclaw

Stolik kawowy dąb lakierowany

Stolik kawowy z ciemną żywicą

Stolik kawowy z niebieską żywicą

Taboret dąb lakierowany

Sprzedany.

Stół dębowy pół mat.

Sprzedany.

Stół dębowy wykończony lakierem na pół mat.

Sprzedany.

Stolik kawowy Dąb wykończony na matowo

Sprzedany.