Blog 

Ile kosztuje szafa?

sty 29, 2020

Często spotykamy się z pytaniem „Ile kosztuje szafa na wymiar w firmie Senator?”

Spieszymy z odpowiedzią! Wszystko zależy od przeznaczenia mebli na wymiar, użytych materiałów, oraz od miejsca którego możemy przeznaczyć na nasz mebel.
Im mniejsza wnęka, lub pomieszczenie – tym pieniądze, które wydamy na szafę będą mniejsze.
Jest to jednak teoria, ponieważ jest kilka czynników i ciekawych rozwiązań, które mogą obniżyć, lub zwiększyć budżet na wykonanie wymarzonych mebli.
Dzisiejszy wpis jest właśnie o tym.

Wymiary szafy

Najistotniejszym czynnikiem decydującym o cenie szafy są jej rozmiary. To znaczy szerokość, głębokość i wysokość.
Mała zabudowa np. do przedpokoju będzie adekwatnie tańsza od bardzo dużej garderoby z wieloma akcesoriami.

Tworzymy meble na wymiar. Indywidualne i z wielu dostępnych materiałów.
Tym samym nie możliwe jest, aby wycenić szafę na metry, ponieważ jest wiele czynników decydujących o jej cenie końcowej.

Szkielet szafy

Istotne jest czy zabudowa będzie mieć plecy, boki i podłogę. Zdarza się, że jest to niepotrzebne, więc w takim wypadku cena za szafę automatycznie spada.
Możemy wtedy przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na lepsze systemy np. na samodomykacze do drzwi przesuwnych, piękne światła LED które zapalą się automatycznie przy otwieraniu szafy, lub po prostu zachować pieniądze na kompletnie inny cel nie związany z meblami.

Wypełnienie drzwi przesuwnych

Możesz wybierać spośród najróżniejszych kolorów szkła z palety RAL, do wyboru są także lustra srebrne, brązowe i grafitowe.

Świetnym rozwiązaniem są także foto drzwi – mamy wtedy ogromne pole do popisu jeśli chodzi o efekt końcowy całego pomieszczenia. Można wybrać na swoje drzwi przesuwne zdjęcie pięknych krajobrazów, klimatycznej plaży, czy nawet zdjęcia swojej rodziny (zdjęcie musi być w dużej rozdzielczości, a szczegóły ustalamy z grafikiem ).

Wybierając matowe szkło typu Matelac, lub wspomnianą fotolię zwiększymy tym samym cenę naszej szafy w stosunku do wyboru np. drzwi ze standardowej płyty.

Profile drzwi przesuwnych

Posiadamy w sprzedaży kilkadziesiąt różnych profili – aluminiowych i stalowych. Stalowe są tańsze ale miększe i mniej trwałe na uszkodzenia, dlatego dużo większą popularnością cieszą się aluminiowe profile.

Profile wybieramy według własnych upodobań. Większość profili aluminiowych jest w kolorach srebrnych, szampańskich, złotym, koniak oraz czarnych i białych. Na życzenie malujemy także profile u zaprzyjaźnionego lakiernika. Wybór kolorów jest praktycznie nie ograniczony, lecz należy pamiętać, że automatycznie zwiększy to cenę końcową za całą szafę. Na profile lakierowane czekamy od 7 do 14 dni roboczych, więc możliwe że nieznacznie może to wydłużyć także czas realizacji montażu.

Ostatni krzyk mody to profile szczotkowane, które świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, jak i pomieszczeniach w stylu „industrial”. Posiadają bardzo malutkie wzorki z wgłębieniami które są świetnym wyborem do często używanych szaf lub szaf dla dzieci. Więcej o szafach dla dzieci przeczytasz klikając tutaj.

Powodem tego jest duża odporność na zarysowania, ponieważ nie dość że profil jest wykonany z najwyższej klasy aluminium to dodatkowo na tych profilach teoretycznie nie widać brudu, ani lekkich zarysowań z racji wspomnianego efektu szczotkowania.
Wybór profilu aluminiowego zależy od gustu i efektu, który chcemy uzyskać.
Systemy aluminiowe są droższe od stalowych i także sugerują cenę końcową szafy.

Szuflady

Kolejny czynnik to ilość szuflad oraz ich rozmiar. Szerokie i głębokie szuflady do garderoby będą odpowiednio droższe od małych szufladek do np. szafki nocnej.
Do wyboru mamy szuflady z pełnym wysuwem, a także z pełnym wysuwem i cichym domykiem.

Te drugie będą adekwatnie droższe w stosunku do normalnych, ale warto w nie zainwestować ponieważ kompletnie wyciszają pracę szuflad przy ich zamykaniu.

Akcesoria do szafy

Adekwatnie do ilości wybranych akcesoriów cena końcowa szafy zmaleje, lub wzrośnie.
Jeśli projektujemy dużą garderobę będziemy potrzebować więcej drążków, czy pantografów w stosunku do małej szafy w przedpokoju.
Pantograf służy do wieszania rzeczy w miejscach wysokich i trudno dostępnych, a jeśli chcemy zagospodarować szafę od góry do dołu będzie to dobrym rozwiązaniem.

Ilość akcesoriów w szafie wpłynie na jej cenę końcową.

Samodomykacze

Na cenę wypływają także samodomykacze do drzwi przesuwnych. Świetnie sprawdzają w dużych skrzydłach, a także przy nie równych sufitach i podłogach, kiedy to drzwi mogą nam nieznacznie trochę zjeżdżać po torze w którąś stronę, z racji braku idealnego poziomu w mieszkaniu.
W takiej sytuacji samodomykacz będzie świetnym rozwiązaniem, które zapewni utrzymanie skrzydła drzwi w jednej pozycji – zamkniętej.
Samodomykacz wyeliminuje efekt lekkiego puknięcia drzwi przesuwnych, gdy za mocno je zamkniemy, a także delikatnie i bezdźwięcznie dosunie drzwi do boku szafy.

Darmowy pomiar

Cena szafy nie zmienia się biorąc pod uwagę odległość którą projektant musi przejechać na pomiar.
Po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów projektant pojedzie w wyznaczone miejsce na terenie całego Wrocławia i okolice.

Pomiar jest całkowicie bezpłatny, zarówno jak i profesjonalne doradztwo, projekt oraz wycena 🙂

Nie dość, że za darmo przyjedziemy do Ciebie na pomiar, to jeszcze profesjonalnie Ci doradzimy i pomożemy wybrać najlepsze materiały i rozwiązania.

Tym samym nie będziesz musiał wychodzić z domu projektując szafę, zaoszczędzisz czas, nie poniesiesz żadnych kosztów i dodatkowo uzyskasz darmowy projekt wraz z wyceną. 🙂

Umów pomiar
i projekt