Blog 

Jak zaprojektować szafę?

sty 29, 2020

Jaka powinna być dobra szafa?

Jaka szafa jest dobra? Co powinno być w szafie? Jak zaprojektować szafę? O czym pamiętać projektując szafę? Czy meble na wymiar to dobry wybór?

Zacznijmy od tego, że dobrze wykonana szafa charakteryzuje się świetną jakością materiałów, nieskazitelnym wykonaniem, konkurencyjną ceną, oraz szybkim terminem realizacji.
Z jakich materiałów ma być wykonana, aby była efektowna i estetyczna? Musimy też zastanowić się co ma znaleźć się w szafie, aby była funkcjonalna i praktyczna.

Chcąc stworzyć unikalne meble ważne jest:
– Wybranie odpowiedniego miejsca na meble
– Przeznaczenie mebla
– Zmierzenie głębokości, szerokości i wysokości wnęki
– Wybór odpowiednich materiałów do użycia ( kolor, wykończenie itd. )
– Dobranie akcesoriów adekwatnych do przeznaczenia mebla
– Wybranie drzwi przesuwnych, lub uchylnych do gotowej wnęki
– Ustalenie na jakich systemach mają się poruszać drzwi
– Dobranie dodatków np. samodomykacze drzwi, oświetlenie LED itp.

Indywidualny projekt szafy

SZAFA DO GARDEROBY

Najważniejsze jednak jest przede wszystkim przeznaczenie naszego nowego mebla. Jeśli decydujemy się na meble do garderoby ważną rolę odegra ilość półek ze względu na rozmieszczenie na nich naszych ubrań.

Istotna będzie też ilość szuflad, oraz rozmieszczenie drążków na których zawiesimy kurtki, koszule czy inne wybrane przez nas ubrania.
Aby sprostać Państwa oczekiwaniom i wypełnić wszystkie założenia co do wymarzonej garderoby, zawsze przed przystąpieniem do pracy, wysyłamy na nasz koszt profesjonalnego i doświadczonego projektanta.

Doświadczony i profesjonalny projektant wszystko dokładnie zmierzy, pokaże dostępne materiały i omówi z Państwem dokładne rozmieszczenie poszczególnych elementów składających się na dany mebel, tak by szafa do garderoby była spełnieniem marzeń wizualnych i aby służyła swą praktycznością przez długie lata.

Jest to gwarancją indywidualności i personalizacji zamówienia. Nikt nie będzie miał takich samych mebli na wymiar do garderoby, dlatego jest to świetna opcja, aby nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego wyglądu i klimatu.

Projekt garderoby

GRAFIKA NA DRZWIACH 

Gdy mamy już korpus szafy następnym krokiem są drzwi przesuwne. Świetnym rozwiązaniem jest grafika w szkle, lub grafika na płycie. Wybór drzwi przesuwnych z grafiką jest niesamowicie ogromny, ponieważ posiadamy dziesiątki tysięcy zdjęć.

Foto drzwi to znakomity wybór, aby sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało nietuzinkowo i klimatycznie.

Wieczne lato zatopione w szkle drzwi? Może złota jesień na drzwiach z płyty? Wszystko pozostaje w Państwa gestii i wizji tego jak ma wyglądać wymarzony obraz na drzwiach przesuwnych.

Im większa powierzchnia (np. duża szafa wnękowa z fotografią) tym ciekawszy efekt. Motywy graficzne i zdjęcia (o ile są w wysokiej rozdzielczości) robią najlepsze wrażenie na dużych meblach np. na powierzchniach drzwi przesuwnych szafy.

Nadruk na szklanym wypełnieniu jest obowiązkowym elementem nowoczesnego mieszkania i może być doskonałą alternatywą dla fototapety.

Grafika na szklanych frontach mebli sprawia, że każde wnętrze może nabrać swoistego charakteru i znacząco wyróżnić się od innych pomieszczeń.

SZAFA DO SYPIALNI

Sypialnia to świetne pomieszczenie na aranżację szafy na dowolny wymiar. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca, mebel ten doskonale sprawdzi się jako miejsce do przechowywania naszych ubrań, oraz pościeli.

Dobrze wyposażona szafa w sypialni będzie posiadać drążki na wieszaki, pojemne szuflady, półki na nasze rzeczy, a także oświetlenie LED, działające także z czujnikiem ruchu. Pościel, oraz ubrania bardziej sezonowe najlepiej będzie umieścić na samej górze szafy w pawlaczu, lub na dole w funkcjonalnej i głębokiej szufladzie.
Szafa do sypialni powinna mieć swój własny i jednocześnie w miarę spokojny charakter wizualny. To pomieszczenie powinno sprzyjać odpoczynkowi i atmosferze relaksu.

Zbyt wyrazisty, lub nadmiernie kolorowy mebel może nas przytłaczać i utrudniać relaksacje. Jeśli mamy stosunkowo mało miejsca do dyspozycji, najlepiej zdecydować się na drzwi przesuwane które nie zabiorą dużo miejsca przy ich otwieraniu.

Jeśli chcemy dodać szafie wyrazu i nieco ją urozmaicić – świetnym rozwiązaniem będzie fototapeta na drzwiach, która może stanowić o klimacie całej aranżacji i wystroju sypialni.
Natomiast szafa wolno stojąca to idealny wybór wszędzie tam, gdzie zabudowa całej ściany bądź rogu pokoju jest niemożliwa.

W firmie Senator wszystko jest możliwe, nie znamy słowa „Nie da się” i to nas z pewnością wyróżnia na tle konkurencji. Niektóre firmy po prostu nie dają możliwość zaprojektowania wnętrza całkowicie wedle swojego pomysłu, dlatego meble na wymiar Senator to świetna opcja dla ludzi, którzy szukają czegoś w konkretnym stylu. Spersonalizowanego, zrobionego na miarę, oraz charakterystycznego dla danej osoby i wybranego pomieszczenia.

Rodzinna tradycja, dbałość o szczegóły, bezpłatny pomiar, duży wybór, profesjonalna obsługa, szybki montaż, konkurencyjne ceny. To właśnie Firma Senator 🙂

Zapraszamy na naszą ekspozycję w D.H. Domar na ul. Braniborskiej 14, oraz do siedziby firmy na ul. Jerzmanowską 4C we Wrocławiu. Otrzymają tam Państwo darmową wycenę swojego projektu, zobaczą wiele obecnych rozwiązań i dostępnych materiałów, oraz zasięgną fachowego doradztwa w zakresie zagospodarowania pomieszczenia.

Dlaczego firma Senator jest idealnym wyborem aby stworzyć państwa meble?

  • Wykonujemy bezpłatny i profesjonalny pomiar na terenie Wrocławia
  • Dysponujemy szeroką gamą materiałów i akcesoriów do szaf
  • Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie aranżacji i projektowania mebli
  • Montaże odbywają się szybko i zawsze w wyznaczonym terminie
  • Dajemy duże rabaty i oferujemy konkurencyjnych ceny
  • Gwarantujemy profesjonalną obsługę, szybki i rzetelny montaż
  • Zapewniamy gwarancję na systemy jezdne na 7 lat
  • Mamy 25 lat doświadczenia w branży meblowej ! 🙂

Umów pomiar
i projekt