Zabudowy wnęk

Zabudowy i szafy wnękowe na wymiar w ofercie firmy Senator

Podstawową zaletą zabudowy wykonanej na wymiar jest oszczędność miejsca. Podobnie przedstawia się kwestia szaf wnękowych. Na tym atuty się nie kończą! Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Gdzie warto zastosować zabudowę na wymiar?

Zabudowa pozwala wykorzystać cały potencjał pomieszczenia, nawet jeśli jego wymiary nie są standardowe. Ten rodzaj mebla umożliwia również estetyczną aranżację. W głębi zabudowy można ukryć wszystko to, co zaburza stylistykę. Dlatego meble tego typu najlepiej sprawdzają się w kuchni i przedpokoju, choć tak naprawdę mogą być wykorzystane wszędzie!

W zabudowie najczęściej ukrywane są sprzęty AGD, takie jak pralka czy lodówka. W zależności od przeznaczenia, w zabudowie znajdzie się również miejsce na drążki z wieszakami, organizery, półki. Obecnie, ze względu na obowiązek segregacji, warto zaprojektować na przykład specjalną szafkę na śmieci z organizerem. Wszystko to sprawia, że pomieszczenie prezentuje się stylowo, nawet gdy znajduje się w nim składzik czy kosz!

W estetycznie zaaranżowanym pomieszczeniu można urządzić stylową jadalnię, reprezentatywne biuro, elegancki pokój dzienny. W tym celu wystarczy dobrać odpowiedni kolor mebli, aby całość prezentowała się spójnie. Meble najczęściej wykonywane są z zastosowaniem sklejki, lecz w eleganckich wnętrzach stosowane są także meble fornirowane. Są to meble pokryte warstwą naturalnego, często egzotycznego drewna. Oprócz tego, meble na wymiar mogą być sporządzone z tworzyw sztucznych o wykończeniu błyszczącym lub matowym. Coraz częściej stosowane są foto drzwi oraz drzwi przesuwne z lustrem.

Klienci korzystający z usług firmy Senator mogą liczyć pełna dowolność w doborze projektu. Indywidualny projekt i setki materiałów wykończeniowych do wyboru to jedne z największych atutów usługi tworzenia mebli na wymiar!

Umów się na darmowy pomiar mebli na terenie Wrocławia już dziś

Szafy wnękowe na wymiar – dlaczego warto?

Jeśli w pomieszczeniu dostępne są wnęki, naprawdę warto je wykorzystać. Szafa wolnostojąca w miejscu, gdzie znajduje się wnęka jest rodzajem marnotrawstwa przestrzeni – chyba, że we wnęce realizowany jest inny ciekawy projekt lub wnęka z pewnych względów po prostu prezentuje się estetycznie. Jakie są zalety szaf wnękowych wykonywanych na wymiar?

  • głębokość – szafa wnękowa często jest dużo głębsza niż zwyczajny mebel wolnostojący, zwłaszcza gdy znajduje się w niewielkim pomieszczeniu. Do niedawna wnęki projektowane były specjalnie w celu urządzenia w nich garderoby. W takiej garderobie często można było pomieścić wszystkie posiadane ubrania i akcesoria. Obecnie ten trend powraca – nic dziwnego!

  • wygoda użytkowania – ze względu wymiary opcja ta wiąże się nie tylko z oszczędnością miejsca, ale i wygodą. Głęboką szafę można wyposażyć w szereg rozwiązań organizacyjnych, jak półki, szuflady, drążki z wieszakami, organizery. Dzięki wykorzystaniu dodatkowego miejsca ubrania nie są zgniecione, a użytkownicy mogą bez trudu znaleźć dokładnie to, czego szukają. W przypadku głębokich wnęk możliwa jest aranżacja szafy w formie dodatkowego pomieszczenia, po którym można się swobodnie poruszać! Różnica polega na tym, że przechowywane rzeczy są ukryte za estetycznymi drzwiami.

  • niestandardowe wymiary – w przypadku szaf wnękowych wykonywanych na wymiar nie trzeba przejmować się niestandardowym ułożeniem. Dlatego szafa tego typu może być zlokalizowana we wnęce pod skośnym sufitem i w innych nietypowych konfiguracjach.

  • estetyka – szafę sporządzaną na wymiar można zaprojektować zgodnie z indywidualnym zamysłem. Wykończenie może być nowoczesne lub klasyczne. We wnętrzach glamour sprawdzają się szafy wnękowe w stylu retro, tworzone na wzór klasycznej garderoby. Korzystając z naszych usług można zastosować przeróżne materiały i dostosować wygląd szafy odpowiednio względem stylistyki wnętrza.

  • ciekawe aranżacje – szafa wnękowa może pełnić rolę zwyczajnego mebla, lecz znajdzie również zastosowanie celem realizacji nietypowych projektów. Przykładem jest szafa wnękowa, w której wyodrębniono miejsce na przestrzeń wypoczynkową z zastosowaniem niewielkiego tapczanu. Opcji jest wiele!

  • dowolny system otwierania – wykonana na wymiar szafa wnękowa może być wyposażona w drzwi przesuwne lub klasyczne. Podobnie jak zabudowa, szafa może być wykończona z zastosowaniem lustra lub foto-drzwi. Wybór należy do klienta!

  • dodatkowe oświetlenie – w każdej szafie przydatny jest dodatkowy system oświetlenia z czujnikiem. W głębokiej wnęce takie rozwiązanie jest naprawdę konieczne! Korzystając z opcji projektowania na wymiar można zastosować dowolny typ oświetlenia.

  • dostosowane wymiary – z oczywistych względów, dobór gotowej szafy wnękowej może być znacznie utrudniony. Dlatego w tym przypadku najczęściej stosuje się właśnie szafy na wymiar.

Ze względu na liczne zalety szaf wnękowych i zabudowanych tworzonych na wymiar, nie ma wątpliwości, że jest to rozwiązanie bardzo opłacalne. Zatem skontaktuj się z ekspertami firmy Senator i przekonaj się, jak sprawdzą się meble na wymiar w Twoim domu lub firmie. Proponujemy bezpłatne pomiary, celem doboru odpowiedniego projektu.