Blog 

Meble na wymiar do pokoju nastolatka

kwi 19, 2023

Wyposażenie pokoju nastolatka wymaga wykonania dobrego projektu i zamówienia odpowiedniej wielkości mebli w wybranym stylu. Życie współczesnej młodzieży jest niezwykle bogate: nauka, hobby, rekreacja, wyrażanie siebie. Przemyślny zakup mebli do pokoju młodzieżowego daje pewność osiągnięcia oryginalnej i nowoczesnej aranżacji.

Meble do pokoju nastolatka

Pamiętaj, że dokonywanie wyboru mebli do pokoju nastolatka powinno być z nim konsultowane. Upodobania w tym wieku szybko się zmieniają i trzeba nadążać za trendami modowymi w danym wieku. Zamawiając meble na wymiar uzyskasz wszystko czego nastolatek potrzebuje. Można wybierać meble pokojowe, zarówno o frontach w pastelowych, wyrazistych odcieniach, jak i w dość ciemnych barwach.

Meble pokojowe dla nastoletnich dziewcząt

Pokoje dla nastolatków są trudniejsze do wyposażenia w meble. Powinny być one zarówno piękne, jak i funkcjonalne, a trzeba mieć na uwadze, że preferencje nastolatki zmieniają się niemal co miesiąc. Dlatego lepiej wcześniej omówić z córką wybór mebli do małego lub przestronnego pokoju. Po wybraniu stylistyki można przystąpić do doboru elementów modułowych, biorąc pod uwagę powierzchnię pokoju. W małym pokoju meble są zwykle umieszczane w rogach, pozostawiając środek wolny. Jeśli jest dużo miejsca, możesz podzielić przestrzeń pokoju, dzieląc go na strefy za pomocą szafek i półek.

Wybierając meble do pokoju dla nastolatki, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Wysokość przegródek: dziecko powinno sięgać ręką do większości półek, aby ułatwić sobie wyjmowanie przedmiotów z górnych szafek.
  • Rozwiązanie kolorystyczne: wskazane jest dokonanie wyboru na rzecz neutralnych odcieni, ponieważ wraz z dorastaniem dziecka preferencje dotyczące stylu i koloru mogą się zmieniać.
  • Ilość komód: zwracaj uwagę na to, czego twoje dziecko ma więcej – książek, ubrań czy zabawek i w zależności od tego wybieraj szafę lub komody.

Aby wyposażyć pokój dla nastolatki, wybierz meble, które pozwolą racjonalnie wykorzystać każdy centymetr kwadratowy. Możesz zamówić na wymiar dużą i pojemną szafę z drzwiami przesuwnymi, jeśli pokój jest mały i nie ma możliwości postawienia kilku komód. Liczba sukienek i rzeczy rośnie z każdym rokiem, więc meble trzeba zamawiać z marginesem. W szafie na wymiar znajdzie się odpowiednia ilość półek, szuflad, wieszaków oraz organizerów.

Aranżacja pokoju dla nastoletniego chłopca

Im mniejsze dziecko, tym więcej wolnej przestrzeni powinno mieć. Pokój chłopca powinien być wyposażony w taki sposób, aby znalazło się miejsce na aktywne zabawy itp. Pożądane jest, aby było minimum mebli tzn. tylko wszystko, czego potrzebuje. Możesz zamówić łóżko z bokami ochronnymi, szafę z ulubioną grafiką oraz komody. Doskonale sprawdza się szafa z prowadnicami z podwójnym wysuwem oraz specjalne zawiasy. Pozwala to na bezproblemowe domykanie.

Im dziecko jest starsze, tym więcej miejsca potrzebuje nie do zabaw, ale do zajęć, nauki. Ale jednocześnie nie należy zapominać o zorganizowaniu strefy rekreacyjnej ponieważ chłopiec powinien nadal mieć miejsce do układania klocków Lego czy sklejania modeli. Możesz stworzyć kilka stref niezależnie od wielkości pomieszczenia. Nawet na kilku metrach kwadratowych można zorganizować miejsce do spania, miejsce do pracy, schowek i plac zabaw. Wyposażenie pokoju ucznia powinno być inne niż pokoju przedszkolaka. Warto kupić meble bardziej funkcjonalne i pojemne, powinno być wystarczająco dużo miejsca do przechowywania zabawek, książek i przyborów szkolnych.

Ogólne zalecenia przy doborze mebli na nastolatka

Istotny jest system przechowywania: liczba rzeczy wzrasta, ponieważ nastolatki rosną każdego roku, a do tego pojawia się przeróżny sprzęt sportowy (snowboard, łyżwy, wrotki itp.), więc weź to pod uwagę przy wyborze szaf na wymiar i komód. Ważna jest wolna przestrzeń: pokój nastolatków powinien być urządzony w taki sposób, aby mieli możliwość zapraszania do siebie kolegów z klasy i koleżanek, dlatego meble najczęściej ustawia się wzdłuż ścian.

Jeśli zamówisz meble pokojowe na wymiar projekt pomieszczenia będzie wyglądał stylowo, solidnie, oryginalnie. Mogą to być szaf w kolorach czarnym, brązowym, zielonym, żółtym itd. Przede wszystkim to bezpieczne rozwiązania w postaci akcesoriów i okuć pochodzących od znanych na rynku marek. Jeżeli nastolatek zdecyduje się na kolorowe lustra, takie zamówienie zostanie zrealizowane, a efekt estetyczny zachwyci każdego. Do wyboru są lustra grafitowe, brązowe oraz srebrne. Do ciekawych motywów na drzwi należą oryginalne fotografie przedstawiające np. ostatnie wakacje.

Bez względu na to, czy pokój młodzieżowy jest mały czy duży, można wyposażyć go w wygodne i piękne meble na wymiar, które pozwolą nastolatkowi uzyskać swoją cichą przystań. Zwróć szczególną uwagę na szafy przesuwne z ciekawym nadrukiem przedstawiającym ulubione rysunki nastolatka.Taki pokój prezentuje się naprawdę oryginalnie, nadaje aranżacji określoną osobowość. W tak urządzonym pokoju młody człowiek chętnie będzie spędzał czas, odrabiał zadania domowe, spędzał czas ze znajomymi itp. Każdy dorosły ma świadomość, że okres dojrzewania jest niezwykle ważnym punktem w życiu człowieka.

 

Umów pomiar
i projekt