Blog 

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się meble na wymiar?

gru 29, 2020

Odpowiedź na to pytanie jest złożona, ponieważ meble na wymiar sprawdzą się właściwie wszędzie! Można jednak wskazać kilka pomieszczeń, w których meble na zamówienie są nieodzowne. Zatem jeśli chcesz stworzyć funkcjonalne wnętrza, koniecznie dowiedz się więcej!

Szafy przesuwne na wymiar w przedpokoju

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że przedpokój to miejsce trudne do zagospodarowania. Z jednej strony należy w tej przestrzeni zapewnić meble do przechowania, z drugiej często brakuje miejsca, by takie meble umieścić. Przedpokoje z reguły odznaczają się powierzchnią długą lecz wąską lub przybierają naprawdę niewielkie rozmiary.

Nic więc dziwnego, że w korytarzach coraz częściej pojawiają się szafy na wymiar. Charakteryzują się z reguły dużą wysokością i niewielką głębokością. Dzięki temu w przedpokoju możliwe jest bezproblemowe poruszanie się, a zarazem można w jednym miejscu przechować odzież, akcesoria i obuwie. Przesuwne szafy na wymiar tworzone z myślą o tej przestrzeni z reguły wyposażone są również w liczne nowoczesne udogodnienia. To chociażby oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnątrz mebla stosowane jest oświetlenie na czujnik, zatem odnalezienie wybranej rzeczy nie sprawia problemów. Szafa wyposażona jest we wnęki, półki, drążki na wieszaki, organizery i szuflady – ilość, typ rozwiązani i ich wymiary są dostosowane w pełni do wymagań klienta.

W firmie Senator możemy zaproponować bardzo elastyczną ofertę. Dlatego można tu zamówić zarówno całe meble tworzone na wymiar, jak również poszczególne elementy pełniące rolę doposażenia. Na przykład w sytuacji, gdy drzwi przesuwne ulegną zniszczeniu, możliwe jest wykonanie drzwi na wymiar.

Funkcjonalne meble na wymiar – na poddaszu

Poddasze to kolejne pomieszczenie, w którym szafy czy zabudowy na wymiar są po prostu koniecznością. W przeciwnym razie w mieszkaniu czy pokoju urządzonym na poddaszu trudno będzie stworzyć funkcjonalne warunki do życia i przechowania dobytku. Na szczęście w firmie Senator tworzymy zabudowy skosów. Sprawia to, że niezależnie od wymiarów pomieszczenia możliwe jest stworzenie praktycznej i estetycznej aranżacji.

Zabudowy skosów mogą być wyposażone we wszelkie funkcjonalności, charakterystyczne dla nowoczesnych rozwiązań. Jeśli na poddaszu znajduje się całe mieszkanie, np. kawalerka czy studio, możliwe jest stworzenie obszernej zabudowy czy też szafy przesuwnej. Im większa będzie jej pojemność, tym mniejsze będzie wrażenie nieuporządkowania. W jednej, dobrze skonstruowanej szafie pomieścić można większość rzeczy, a pozostała przestrzeń pozostaje wolna do zagospodarowania.

Pokaźne regały na zamówienie w domowej biblioteczce

Marzysz o własnej biblioteczce? Twoje książki już nie mieszczą się na półkach i zalegają w różnych miejscach, przez co wnętrze wydaje się zagracone? Miłośnicy książek często borykają się z tym problemem. Tymczasem w ofercie sklepowej trudno jest znaleźć regały o takiej wysokości i szerokości, by spełniły wymagania. Dlatego regały w biblioteczce często wykonywane są na indywidualne zamówienie. Taki regał na wymiar może zajmować nawet całą szerokość ściany.

Czy takie rozwiązanie jest estetyczne? Oczywiście, całość prezentuje się bardzo stylowo. Warto pamiętać, że tego typu biblioteczki są stałą częścią najznamienitszych wnętrz. Dysponujemy szeroką ofertą materiałów wykończeniowych, dlatego regały łatwo dostosować pod względem estetycznym. Stworzymy zarówno meble nowoczesne, jak też tradycyjne. W klasycznych biblioteczkach nierzadko umieszcza się szlachetne meble fornirowane. Dostępne są również w naszej ofercie!

Meble na wymiar w pomieszczeniach gospodarczych

Meble na wymiar często znajdują zastosowanie w kuchni, ze względu na konieczność dostosowania ich do metrażu pomieszczenia i rozmiarów sprzętów AGD. Warto pamiętać, że podobne rozwiązanie sprawdzi się również w pomieszczeniach gospodarczych. Przykładem jest domowa pralnia, składzik, warsztat i inne miejsca, w których wykonywane są codzienne obowiązki.

Zabudowa na wymiar może być wyposażona we wnęki o wymiarach dostosowanych względem potrzeb. We wnękach tych umieścisz pralkę, zmywarkę czy kosze na śmieci. Dzięki temu pomieszczenie będzie wysoce funkcjonalne, a utrzymanie czystości ułatwione. Tego typu meble powinny być wykonane z trwałych i łatwych w oczyszczaniu materiałów. Na szczęście korzystając z naszych usług można liczyć na pełną dowolność, gdy chodzi o surowce. W tym przypadku warto sięgnąć po tworzywa sztuczne o gładkiej powierzchni, odporne na działanie wilgoci.

To zaledwie kilka przykładów pomieszczeń, w których meble na wymiar sprawdzą się doskonale. Z pewnością przykłady można mnożyć, wymieniając na przykład garderobę, niewielki pokoik dziecięcy czy nietypową sypialnię. Warto pamiętać, że kwestie związane z metrażem nie są jedynym powodem wyboru mebli na zamówienie. Warto postawić na tę opcję również wtedy, gdy zależy Ci na maksymalnej trwałości, jakości i niebanalnej estetyce. W końcu Twój dom, mieszkanie czy firma nie muszą przypominać setek innych podobnych wnętrz.

Umów pomiar
i projekt