Blog 

Urzekająca grafika nanoszona na drzwi szafy przesuwnej na wymiar

paź 12, 2021

Szafa przesuwna spełnia rolę nie tylko funkcjonalnego mebla w domu czy biurze. Może również stać się ozdobą pokoju. W tym celu wykorzystywane są nadruki na drzwiach szafy w formie naklejki. Fototapety na szafie dają możliwość odświeżenia wnętrza pomieszczenia jako całości. Różnorodność wątków tematycznych i różne abstrakcje pozwalają wybrać panel dekoracyjny do wyposażenia w dowolnym stylu od klasycznego po artystyczny. Można również wybrać fakturę i rodzaj nadruku. Duża liczba użytych odcieni pozwala na tworzenie bogatych, szczegółowych, realistycznych rysunków.

Fototapeta na drzwiach szafy przesuwnej

Czy w pokoju dominują delikatne pastelowe kolory? Szafa przesuwna z obrazem może być udekorowana kwiatami, pięknym krajobrazem. A może ktoś lubi podróżować? Wtedy drukowanie zdjęć może mieć postać miast, arcydzieł architektury. Takie grafiki są często zamawiane do szaf przesuwnych w przedpokoju. Jeżeli ktoś jest osobą nowoczesną, a salon jest urządzony w stylu hi-tech, szafa z nadrukiem fotograficznym w stylu abstrakcji jest idealna. Jest wiele opcji. Jedynym wymaganiem jest wysoka jakość obrazu.

Szafy przesuwne z nadrukiem fotograficznym to nowe pomysły, nowe technologie, nowe formy. To transformacja przestrzeni, wizualne rozszerzenie jej ram. Warto otworzyć swoje okna na świat bez wychodzenia z pokoju.To jest łatwe! Po prostu wystarczy zamówić szafę przesuwną na wymiar z grafiką a okna otworzą się na różne zakątki Ziemi, dowolnie wybrane.

Korzyści z nanoszenia nadruku na drzwi

Generalnie szafa, jako mebel użyteczny i po prostu niezastąpiony, potrzebna jest niemal w każdym pomieszczeniu: w przedpokoju, sypialni, pokoju dziecinnym. A jeśli wybór pada na opcję szafy przesuwnej z nadrukiem fotograficznym, to już kwestia wyobraźni, który rysunek wybrać, aby wypełnić system tej lub innej szafki.

Wykadrowany wydruk na drzwi szafy przesuwnej charakteryzuje się następującymi zaletami:

  • Przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo dla zdrowia
  • Wyrazistość i realizm
  • Wysoka jakość zdjęć
  • Odporność na blaknięcie, wilgoć, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne
  • Dowolny wydruk na drzwi według wskazówek klienta
  • Mało wymagająca pielęgnacja
  • Darmowy pomiar.

Technologie zdobienia szkieł i luster foliami pozwalają zastąpić drogie technologie obróbki szkła, poszerzając możliwości projektowe i nadając gotowemu produktowi indywidualny i niepowtarzalny design. Druk fotograficzny pojawił się prawdopodobnie, jako alternatywa dla witraży, ale tańszy, co zadecydowało o jego przyszłym charakterze i popularności.

Drukowanie zdjęć na szafach przesuwnych

Fotodruk na szafach przesuwnych to zastosowanie pełnokolorowego obrazu wysokiej jakości (w tym fotodruk 3D) na płycie laminowanej, MDF, płycie wiórowej, szkle, na foliach PCV (połączenie z bezbarwnym szkłem), lustrze. Drukowanie grafiki zapewnia doskonały obraz z idealnym odwzorowaniem kolorów, wyrazistością, kontrastem i maksymalną szczegółowością. Technologia zastosowana w druku umożliwia ozdobienie szaf przesuwnych z dowolną ilością drzwi.

Udane nowe rozwiązanie do przekształcenia pomieszczeń to meble na wymiar z cyfrowym drukiem kolorowym. Wykonanie tafli szklanej z nadrukiem cyfrowym ze szkła hartowanego sprawi, że konstrukcja będzie nie tylko trwała, ale również nada wnętrzu elegancji i przestronności. Druk zdjęć na szkle lub lustrach drzwi szafy przesuwnej to stworzenie logicznego obrazu przezroczystego lub nieprzezroczystego.

Druk fotograficzny to obraz lub ilustracja wydrukowana na folii i naklejona na powierzchnię drzwi. Można wybrać dowolny rysunek, według własnego gustu, ponieważ możliwości są nieograniczone. Absolutnie każdy obraz lub zdjęcie można zastosować na szkle. Taka dekoracja jest dość trwała i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. W razie potrzeby obraz można wytrzeć z kurzu miękką szmatką. Druk na folii nie boi się wilgoci, dlatego możliwe jest naklejanie folii na szafie nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Dekorując drzwi lub lustra szaf przesuwnych drukiem fotograficznym, na przykład obrazem nocnego miasta lub egzotycznych kwiatów, uda się stworzyć wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Pięknie prezentuje się zarówno na powierzchniach lustrzanych, jak i na panelach drzwiowych z płyty wiórowej.

Dekoracja drzwi szafy przesuwnej za pomocą pięknej grafiki

Aranżując wnętrze dziecięcego pokoju, nadruk zdjęć na szafie przesuwnej otwiera nieograniczone możliwości dla jego wyobraźni. Realistyczne historie kosmiczne, morskie przygody, sportowe samochody czy ulubieni baśniowi bohaterowie, to wszystko można ożywić dzięki usłudze foto drzwi. Jeśli ktoś ma ochotę stworzyć element ekskluzywności w swoim wnętrzu, to nadruk na szafie jest idealnym rozwiązaniem do takiego zadania. Jednocześnie cały proces od szkicu, drukowania do montażu na szafie wykonywany jest przez specjalistów.

To metoda druku, która pozwala przekazać nawet najdrobniejsze szczegóły, czyniąc obraz realistycznym. Jest to uzyskiwane dzięki odpowiedniej rozdzielczości. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia i upodobań można zamówić szafę przesuwną na wymiar z grafiką, która oddaje widoki wschodzącego słońca lub innych wspaniałych krajobrazów, można też zrobić coś abstrakcyjnego np. prosta fabuła rysunkowa.

Różnorodność opcji projektowania frontów szaf przesuwnych pozwala wybrać ciekawe i oryginalne rozwiązanie dla każdego wnętrza. Taki praktyczny mebel  udekorowany piękną grafiką będzie pasować do każdego pomieszczenia w domu i sprawi, że będzie indywidualny. Technologia druku zdjęć pozwala nanieść dowolny obraz na front szafy (zarówno na lustrze, jak i pod szkłem). Do drukowania można użyć zdjęć z galerii, a także ilustracji autorskich, obrazów monochromatycznych i zdjęć o dużej liczbie odcieni.

Umów pomiar
i projekt