Blog 

Szafa na wymiar do przedpokoju

sie 29, 2022

Przedpokój jest znakiem rozpoznawczym mieszkania, dlatego powinien od razu zrobić dobre wrażenie na gościach, wskazując na szczególny gust właścicieli. Tworząc projekt aranżacji przedpokoju, ważne jest, aby zadbać o każdy szczegół. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór mebli, które powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także oszczędzać wystarczająco dużo wolnego miejsca w pomieszczeniu. Jednym z rozwiązań aranżacji są funkcjonalne szafy na wymiar. Nie zajmują dużo miejsca, ale jednocześnie pozwalają na wygodne umieszczenie w środku wszystkich niezbędnych rzeczy.

Szafa na wymiar do przedpokoju

Wygodny, kompaktowy i oczywiście stylowy system przechowywania jest potrzebny w każdym przedpokoju. To tutaj przechowywana jest odzież wierzchnia, którą po powrocie do domu wieszamy na wieszaku i to właśnie w tym miejscu przechowywane są ważne akcesoria: czapki, torby, parasole i wiele innych. Jedną z najpopularniejszych opcji jest szafa, która jest projektem z przesuwanymi drzwiami.

Producent oferuje kilka opcji szaf na wymiar do przedpokoju:

  • Wbudowane. Umożliwia racjonalne wykorzystanie powierzchni pomieszczenia. Wykonane są bez tylnej ściany i montowane w specjalnej niszy w ścianie. Dzięki specjalnej konstrukcji szafy są bardzo kompaktowe, ale jednocześnie pozwalają na umieszczenie w środku wszystkich niezbędnych rzeczy. Wbudowane modele eliminują gromadzenie się kurzu w szczelinach między ścianami a sufitem.
  • Tradycyjne meble z podstawą, sufitem i panelami bocznymi. Szafy mogą mieć dowolny wymiar, z drzwiami przesuwnymi i uchylnymi. W przypadku klasycznych projektów bardziej odpowiednie są modele z fasadami na zawiasach, a w przypadku nowoczesnych lepiej wybrać szafy przesuwne. Wypełnienie szaf może być według uznania: zawierać półki, poprzeczki, kosze na bieliznę oraz inne elementy konstrukcyjne w zależności od wymagań.
  • Modułowe. Wzory zyskały popularność dzięki zwartości i funkcjonalności. Składają się z oddzielnych małych sekcji, dzięki czemu można łatwo uformować żądany zestaw elementów, umieszczając go według własnego uznania. Meble modułowe pozwalają skomponować przedpokój z tych elementów, które będą dokładnie wykorzystane, ponieważ w tym pomieszczeniu nie powinno być dodatkowego bałaganu, aby zaoszczędzić miejsce. Meble modułowe nie zawierają skomplikowanych i ciężkich sekcji, dzięki czemu pozwalają na przearanżowanie się bez pomocy z zewnątrz. Kilkumodułowa szafa idealnie wpasuje się zarówno w przestronne pomieszczenie, jak i bardzo małe. Poprzez naprzemienne moduły typu otwartego i zamkniętego, prostego i kątowego można stworzyć kompletny system.

Dekoracja frontu szafy na wymiar do przedpokoju

Szkło

Wykorzystywane jest do frontów przesuwnych, natomiast przy produkcji półek praktycznie nie jest stosowane. W większości przypadków stosuje się szkło hartowane, pokryte folią ochronną. Znacząco wydłuża trwałość frontów i eliminuje rozsypywanie się na drobne cząstki w przypadku uszkodzeń mechanicznych.

Lustra

Klasyczne i najbardziej funkcjonalne rozwiązanie do przedpokoju. Pozwalają nie tylko wizualnie powiększyć przestrzeń pomieszczenia, ale także zastosować różnorodne wzory. Tafla lustra może być ciemna, pofalowana, nałożona pięknymi wzorami za pomocą piaskowania lub zmatowiona.

Foto drzwi

Pozwala w oryginalny sposób ozdobić meble i osiągnąć fantastyczne rezultaty. Fotografię można natychmiast nałożyć na część frontową szafy lub wydrukować na folii polimerowej, a dopiero potem przykleić do płyty. Atramenty stosowane w druku fotograficznym są odporne na promieniowanie ultrafioletowe i wilgoć, dzięki czemu długo zachowują wyraźne kolory.

Zalety szaf o przedpokoju na zamówienie

Jeśli planujesz zainstalować meble w przedpokoju, nie zawsze możesz wybrać opcję, która będzie połączona z projektem pomieszczenia lub będzie odpowiadać wymaganej funkcjonalności. Meble na zamówienie pomogą rozwiązać wiele problemów, pozwalając na dobór materiałów, wyposażenia, konfiguracji. Szafa do przedpokoju na zamówienie może być wykonana w dowolnym rozmiarze i posiadać inny zestaw elementów funkcjonalnych.

Dodatkowe wyposażenie szafy na przedpokój

Podstawowy zestaw przegródek wystarczy dla kilku osób. W większości przypadków standardową szafkę uzupełnia jeden, kilka lub wszystkie przedziały z poniższej listy:

  • Półki na buty. Jest to szczególnie ważne, jeśli w przedpokoju nie ma osobnego stojaka na buty. Półki mogą być wykonane z płyty wiórowej, metalu lub tworzywa sztucznego, co ułatwia ich czyszczenie.
  • Haki. Są przeznaczone do odzieży wierzchniej i toreb używanych na co dzień i zwykle znajdują się w otwartej części szafy. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba otwierać szafy, aby dostać kurtkę, która jest potrzebna na co dzień, ale może to spowodować pewne zamieszanie.
  • Miejsce na pralkę. Jeśli pralki lub suszarki nie można było zainstalować w łazience, równie dobrze może być dla nich miejsce na przedpokoju. Drzwi szafy pozwolą ukryć całą komunikację i sam sprzęt. Ważne jest tylko prawidłowe obliczenie głębokości szafy.
  • Komora do przechowywania innych ubrań. Oryginalnym rozwiązaniem jest umieszczenie w szafie drążka do przechowywania spodni lub dodatkowych półek, na których można przechowywać swetry i koszulki. Pomysł ten jest szczególnie dobry, gdy w sypialni nie ma wystarczająco dużo miejsca i nie można tam umieścić garderoby lub nawet dużej szafy.
  • Kosz na pranie. Jeśli pralka znajduje się w przedpokoju, zwykle umieszcza się tutaj również kosz na bieliznę. W szafie na wymiar można je wbudować: pozwala to zachować jednolitą kompozycję i ułatwić jej użytkowanie. A przy zamkniętych drzwiach kosz nie będzie widoczny.

Wniosek

Aby zamówić szafę, która w pełni spełnia wszystkie Twoje wymagania i potrzeby, skontaktuj się z producentem szaf na wymiar. Projektanci starannie opracują projekt szafy do przedpokoju i jej zawartość wewnętrzną, biorąc pod uwagę wielkość i inne cechy pomieszczenia, a także życzenia.

Umów pomiar
i projekt