Blog 

Stolik kawowy z dębowym blatem

gru 15, 2022

Stolik kawowy z dębowym blatem można kupić w ciekawych kształtach oraz barwach. Moda na meble jest dość zmienna. Ale, podobnie jak w przypadku strojów i biżuterii, istnieje klasyka, która jest odpowiednia w każdej chwili i w każdym otoczeniu. Tak więc stolik dębowy będzie wspaniale prezentował się nie tylko w domu, jego koncepcja stylistyczna może być wykonana w tradycyjnym lub ultranowoczesnym formacie.

Stoliki kawowe dębowe

Sekret efektu stylistycznej wszechstronności stolików dębowych tkwi w samym materiale: naturalnym drewnie, symbolizującym nasycenie, solidność, trwałość. Chociaż stolik kawowy może być wykonany z szerokiej gamy materiałów, to właśnie rozwiązania z dębowymi blatami są szczególnie pożądane wśród wielbicieli solidności oraz tych, którzy preferują lekkość i dynamikę. Modele na wymiar można wkomponować w każde wnętrze i to nawet w najbardziej nietypowy, niebanalny styl. Aby uzyskać harmonię projektu, a dokładniej, aby dębowy stolik kawowy pasował do konkretnego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę rozmiar produktu, kształt, kolor. W końcu producenci wykorzystują zarówno w 100% lite drewno, jak i łączą naturalne surowce z metalem.

Stolik kawowy z dębowym blatem w różnych stylizacjach

Wszelkie meble do domu powinny być ergonomiczne i bezpieczne, a co może być bardziej przyjaznego dla środowiska i wygodnego niż drewno dębowe? Do tej pory panuje opinia, że meble z twardego drewna mogą pasować tylko do określonego stylu. Ale np. stolik kawowy z litym dębowym blatem lakierowany lub półmat to nie tylko harmonijne rozwiązanie do pokoju urządzonego w stylu angielskim czy w formacie francuskiego romansu, ale także świetny pomysł do pokoju urządzonego w stylu loftowym lub industrialnym. W końcu nie tylko blat odgrywa ogromną rolę, ale także podstawa projektu.

A tutaj oferowanych jest wiele opcji, a kupujący ma możliwość wyboru modeli w 100% masowe wykonanie, z nogami wykonanymi z metalu (malowane), z nogami ze stali nierdzewnej. Centralnym elementem salonu jest luksusowa sofa, przeznaczona do aranżacji strefy rekreacyjnej. Oryginalny, piękny stolik kawowy z dębowym blatem zalany czarno-granatową żywicą epoksydową, którego design jest dopasowany do ogólnej koncepcji, pozwoli uzupełnić wystrój.

Praktyczność i trwałość – jako walory stolików kawowych

Sceptycy powiedzą, że cena produktów wykonanych z naturalnego drewna, a zwłaszcza dębu, jest bardzo wysoka. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że towary wykonane z tego solidnego i niesamowicie uszlachetnionego surowca mają długą, a nawet wielowiekową żywotność, to kwestia kosztów schodzi na dalszy plan. Otóż nowoczesne technologie przetwórcze umożliwiają wytwarzanie wyrobów bez ograniczeń pod względem wzornictwa i wyglądu.

Kształt blatu jest często asymetryczny, ponieważ projekt nie ma ograniczeń. Drewno doskonale łączy się z wszelkiego rodzaju surowcami. Odcień zależy od techniki obróbki i jest przyciemniany lakierem oraz światłem (przy zastosowaniu oleju lnianego jako lakieru nawierzchniowego). Stolik kawowy dębowy z niebieską żywicą epoksydową z nogami typu hairpin przyciąga uwagę nietuzinkowym designem. Różnią się też wymiary powierzchni, mogą to być małe modele, oraz większe opcje, które pozwalają nawet na umieszczenie laptopa. Na blacie można postawić miskę z owocami lub elementy dekoracyjne, ale sam moduł, biorąc pod uwagę jego mobilność, nie jest trudny do przestawienia z miejsca na miejsce.

Właściwości stolików dębowych

Od wielu lat dąb uważany jest za materiał szlachetny, gdyż posiada wyjątkowe właściwości, których nie można porównać z innymi gatunkami drzew.

Obejmują one:

  • Długa żywotność, praktyczność i łatwość użytkowania.
  • Unikalna struktura drewna, która zapewnia doskonałe właściwości użytkowe, nadaje produktowi wyjątkową wytrzymałość.
  • Łatwość pracy z nim dzięki dużej plastyczności.
  • Możliwość przełożenia na rzeczywistość różnorodnych modeli ze względu na szykowną strukturę i dużą gamę odcieni.
  • Walory estetyczne, które nie pozostawią nikogo obojętnym, zwłaszcza koneserów niebanalnego smaku.
  • Idealnie pasuje do każdego wnętrza.

Ekologiczna czystość drewna pozytywnie wpływa na zdrowie ludzi, nie będzie szkodliwe dla dzieci, więc może być bezpiecznie stosowany w pokoju dziecinnym.

Zalety stolików kawowych z drewna dębowego

Stolik kawowy z dębu to mebel wielofunkcyjny. Jest niewielkich rozmiarów, ale jednocześnie wygodny, praktyczny i co najważniejsze – piękny. Można go umieścić w dowolnym pomieszczeniu domu: w salonie, kuchni, przedpokoju czy sypialni. Domownicy spędzają przy nim wolny czas, wykorzystują go do przechowywania prasy lub drobnych elementów dekoracyjnych.

Szerokie zapotrzebowanie na zastosowanie drewnianego stolika kawowego we wnętrzu świadczy o jego właściwościach użytkowych i zaletach w porównaniu z modelami wykonanymi z innych materiałów:

  • Elegancki wygląd.
  • Długa żywotność.
  • Bezpieczeństwo przyjaznego dla środowiska materiału naturalnego.
  • Możliwość stworzenia przytulnej i wyjątkowej atmosfery w pomieszczeniu.

Dębowe stoliki kawowe mogą być wykończone woskiem, żywicą, olejo-woskiem, lakierem. Faktura może być porowata i szorstka, ale w każdym przypadku miła w dotyku.

Umów pomiar
i projekt