Blog 

Meble loftowe na wymiar pozwolą uwolnić przestrzeń

gru 9, 2021

Meble loftowe na wymiar to najlepszy sposób na wyrażenie swojej indywidualności we wnętrzu. Udając się do producenta można nie tylko wybrać swój ulubiony sprzęt użytkowy, ale także złożyć indywidualne zamówienie. Przy tworzeniu loftowego wnętrza bardzo ważne jest unikanie bałaganu, dlatego trzeba pomyśleć o przestrzeni do przechowywania. A tutaj doskonale sprawdzą się zabudowy i szafy na wymiar dopasowane do stylizacji, według wybranych kolorów, wykończenia i materiałów.

Indywidualne rozmiary mebli na wymiar w ulubionej stylistyce Loft

Aranżując swoje mieszkanie w stylistyce loftowej trzeba dołożyć starań, aby nowe meble harmonizowały z wnętrzem, wpasowywały się kolorystycznie do istniejącego wystroju i elementów dekoracyjnych. A jeżeli mieszkanie jest jeszcze nie urządzone to dzięki zabudowie można pozostawić wolną przestrzeń, która jest tak ceniona w tej stylistyce.  Zamawiając meble na wymiar w stylu loftowym każdy może wybrać dokładnie taki kolor, który najbardziej odpowiada.

Ramy i okucia, elementy drewniane mogą być pomalować na kolory z bogatej palety kolorystycznej, według własnego gustu. Często zdarza się, że model mebla, który się tak bardzo podoba nie mieści się w rozmiarze, ale decydując na zakup mebli na wymiar uzyskuje się możliwość ich zamówienia według pożądanych rozmiarów. Indywidualny projekt oraz ogromny wybór materiałów daje możliwość uzyskania tego co jest potrzebne do podkreślenia aranżacji Loft.

Dlaczego dziś opłaca się produkować meble w stylu Loft?

Główną zaletą tego stylu jest to, że nie ma określonych zasad produkcji ani cech. Dlatego producenci mogą mieszać style, dodawać nietypowe kolory. Jest to korzystne przy aranżacji pomieszczeń w stylu loftowym: wszystkie będą się różnić zarówno wielkością, jak i kształtem. Każdy model mebli wykonywany jest według indywidualnych wymiarów. A producent bierze pod uwagę wszystkie cechy pomieszczenia i życzenia klienta.

Jakie są główne zalety zamawiania mebli w stylu loftowym? Po pierwsze:

  • Projekt jest indywidualny, oparty wyłącznie na życzeniu klienta. Ponadto w jego rozwoju wezmą udział specjaliści mający doświadczenie w pracy z drewnem, fornirem i metalem.
  • Meble są wysokiej jakości i będą pasowały do wystroju.
  • Przy produkcji mebli brane są pod uwagę wszystkie cechy pomieszczenia.
  • Powstanie wyjątkowe wnętrze, którego nie można znaleźć nigdzie indziej.

Głównym zadaniem stylu Loft jest stworzenie wygodnego miejsca do życia lub pracy, ale do tego trzeba odpowiednio dobrać meble na zamówienie.

Szafy na wymiar w stylu Loft

W nowoczesnym stylu loftowym coraz częściej wykorzystywane są szafy. Powinny być prostokątne, wygodne i funkcjonalne w użytkowaniu. Najpraktyczniejsze są rozmiary od sufitu, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Rzeczywiście, w szafach można umieścić nie tylko ubrania, ale także ogromną liczbę innych rzeczy i przedmiotów. Aby wybrać szafę w stylu Loft, trzeba zdecydować się na system drzwi. Zgodnie z metodą przedłużenia są one podzielone na zawiasowe i zawieszone.

W pierwszym przypadku rolki są umieszczane tylko w górnej części produktu i przejmują na siebie cały ładunek. Tutaj należy zwrócić uwagę na niezawodność. W drugim przypadku w układach zawieszenia stosuje się zarówno rolki górne, jak i dolne. Główny ładunek trafia do dolnej części, a górna część pełni rolę mechanizmu podtrzymującego. Takie systemy nazywane są również systemami dolnego podparcia. Posiadają również możliwość wzmocnienia rolek i dodania samozamykaczy. Systemy drzwi przesuwnych do szaf na wymiar znacznie oszczędzają miejsce, które jest niezbędne we wnętrzach w stylu Loft, ponieważ nieodłącznie wiąże się z dużymi przestronnymi powierzchniami.

Kolorystyka mebli w stylu Loft

Kolorystyka mebli w tym stylu jest powściągliwa. Najczęściej używane odcienie to biel, szarość, czerń, brąz i beż. Lustrzane powierzchnie drzwi są mile widziane. Optycznie powiększają przestrzeń, tworzą wrażenie przestronności i wzmacniają naturalne światło pomieszczenia. Szkło to kolejny materiał, który znajduje zastosowanie w szafach w stylu loftowym. Szafy przesuwne na zamówienie można ustawić w pomieszczeniu o dowolnym przeznaczeniu. W korytarzu preferowane jest stosowanie modeli wbudowanych do sufitu z lustrzanymi powierzchniami. Pozwolą na umieszczenie dużej ilości rzeczy w jednym miejscu i optycznie powiększą przestrzeń pomieszczenia.

Szafy przesuwne w sypialni ze szklanymi drzwiami w odcieniach bieli lub beżu w połączeniu z drewnianymi fakturami będą wyglądać nowocześnie. Mogą być również wbudowane i wystarczająco pojemne. Im więcej rzeczy będzie się w nich znajdować, tym swobodniejsza będzie przestrzeń w sypialni. W salonie ciekawie będzie zastosować dwustronną szafę częściowo zabudowaną, która podzieli przestrzeń na strefy. Zastosowane mogą być dwa systemy drzwi, a dostęp do znajdujących się w nim rzeczy będzie z dwóch stron.

Styl Loft jest świetny dla kreatywnych ludzi. Nie ma tu wyraźnych rozgraniczeń, a wolną przestrzeń można podzielić na strefy według własnego gustu. Głównymi zaletami oryginalnych ekskluzywnych mebli na wymiar w stylu loft są ich wysoka jakość, bezpieczeństwo ekologiczne, praktyczność, funkcjonalność, estetyka i trwałość w eksploatacji. Tworzone są niepowtarzalne elementy wyposażenia wnętrz, które doskonale pasują do tego stylu wystroju, wydobywają niepowtarzalną atmosferę przytulności i komfortu w domu oraz nadają atmosferze szczególnego uroku.

Umów pomiar
i projekt