Blog 

Jaka jest różnica pomiędzy firmą stolarską a skandynawskimi „gigantami”?

paź 23, 2020

Planujesz zakup mebli, lecz nie chcesz, by wnętrze prezentowało się podobnie jak tysiące innych wnętrz? Z pewnością zastanawiasz się czy aby na pewno skandynawskie meble są dla Ciebie. Intuicja dobrze Ci podpowiada! Lepszym wyborem będą meble na wymiar stworzone przez profesjonalną firmę stolarską.

Meble od stolarza czy ze sklepu?

Przed rewolucją przemysłową wyrobem mebli zajmowały się wyłącznie zakłady stolarskie. To czas, gdy meble powstawały z zastosowaniem naturalnego drewna i równie solidnych dodatków. Dlatego wiele mebli z tego okresu przetrwało do dziś. Zabytkowe meble mają licznych zwolenników właśnie ze względu na ich trwałość. Co więcej, meble tworzone przez firmy stolarskie odznaczały się niebanalną estetyką. Każdy z elementów przypominał dzieło sztuki, zwłaszcza gdy stolarz wykonał dekoracyjne rzeźbienia.

Obecnie ogromną popularność zyskały meble skandynawskie. To dobra propozycja dla tych, którzy stawiają przede wszystkim na niską cenę i lekkość. Tego typu, lekkie meble ze sklejki coraz częściej są kupowane również przez tych, którzy chcą je przerobić godnie z własnym pomysłem. Meble skandynawskie najczęściej utrzymane są w kolorach bieli, czerni, beżu i szarości. Atutem mebli w stylu północy jest dostępność tanich i funkcjonalnych organizerów, przystosowanych odpowiednio względem wymiarów mebla. Do zalet mebli skandynawskich nie należy jednak trwałość. Poszczególne elementy mocujące, jak i ściany konstrukcyjne mebli mają bowiem tendencje do niszczenia się i odkształcania. Wadą produktów tego rodzaju jest także dość zawężona oferta i ich wymiary, których nie można dostosować względem warunków panujących w pomieszczeniu.

Tymczasem branża stolarska stale się rozwija. W ofercie firm, takich jak Senator – firma stolarska we Wrocławiu, dostępne są meble na wymiar tworzone z najróżniejszych materiałów. Zakłady stolarskie tworzą meble klasyczne, jak i nowoczesne. Stylistyka ma w tym przypadku wiele odsłon, ponieważ ostateczny projekt jest uzależniony od zamysłu klienta.

Meble na wymiar – coś dla Ciebie!

Zaletą tak zwanych mebli na wymiar jest nie tylko możliwość przystosowania ich wysokości, szerokości i głębokości. Oczywiście, atut ten ma ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy mowa o pomieszczeniach niewielkich lub niestandardowych. Decydując się na meble tworzone na zamówienie można pozwolić sobie na unikalny projekt wnętrza domu. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne, liczne atuty tego rozwiązania. Zapoznaj się z długą listą zalet:

  • spełnij marzenia o oryginalnych meblach – jeśli w katalogach popularnych sieciówek zwyczajnie nie znajdujesz tego, co Cię interesuje, szafa na zamówienie będzie idealnym rozwiązaniem. Współpracując z firmą Senator wystarczy opisać obsłudze swój zamysł, by uzyskać bezpłatny projekt wykonany przez profesjonalistę. Po jego akceptacji zespół doświadczonych stolarzy przystąpi do realizacji, a Ty w niedługim czasie zyskasz doskonałe efekty i urządzisz wnętrze dokładnie tak, jak chcesz.
  • zamów idealną szafę wnękową – pomieszczenie warto w pełni wykorzystać. Obecność wnęk nie musi być wadą. Dla profesjonalisty takie rozmieszczenie jest niebanalną zaletą. We wnęce można bowiem umieścić szafę, a tym samym zaoszczędzić sporo miejsca. W dodatku szafy wnękowe to idealna opcja dla tych, którzy kochają klasyczny styl amerykański. W takiej wnęce może powstać luksusowa garderoba. Jeśli bardziej cenisz sobie nowoczesność, we wnęce można zastosować szafę z przesuwnymi drzwiami lub nowoczesną komodę.
  • zadbaj o porządek w pomieszczeniu – dobrze zaprojektowany mebel nie tylko pięknie się prezentuje, ale również jest pojemny i funkcjonalny. W przypadku mebli na wymiar możliwe jest pełne dostosowanie nie tylko materiałów i stylu, ale także wnętrza szafy, komody czy innych mebli. Wszystko to sprawi, że z łatwością zorganizujesz przestrzeń i pozbędziesz się rzeczy bezzasadnie przechowywanych na widoku. Wnętrze mebla powinno być wyposażone w szuflady, półki, systemy organizacji i wieszaki – wszystko to, co potrzebne dla stworzenia odpowiednich warunków.
  • dobierz odpowiednie materiały – setki materiałów wykończeniowych to coś, co przekona nawet najbardziej wymagających klientów. Korzystając z usług firmy stolarskiej, takiej jak Senator, można liczyć na wykończenia gładkie i matowe, szklane lub lustrzane. Nie mniej popularne są materiały drewnopodobne oraz forniry. Z wykorzystaniem fornirów możliwe jest uszlachetnienie mebla. Forniry to cienkie płachty drewna, wytworzone z gatunków najbardziej luksusowych. Wykończenie tego typu prezentuje się niesamowicie elegancko. Meble fornirowane znajdą zastosowanie we wnętrzach glamour, eklektyczych, art deco czy też w ekskluzywnych wnętrzach industrialnych.
  • stwórz swoją własną szafę z drzwiami przesuwnymi – drzwi przesuwne znacznie ułatwiają korzystanie z systemów organizacji i dobrze się prezentują. Wybierając meble na wymiar możesz zaopatrzyć się w szafę z drzwiami przesuwnymi dostosowaną perfekcyjnie względem wymogów. Dostępne są nawet szafy z foto-drzwiami, które odznaczają się oryginalną estetyką.

Nikogo nie trzeba więc chyba przekonywać, że oferta firmy stolarskiej jest znacznie bardziej szeroka niż nawet najbardziej zróżnicowana oferta skandynawskich producentów. Oba typy wytwórstwa rządzą się bowiem zupełnie innymi zasadami.

Umów pomiar
i projekt