Blog 

Jak wyposażyć pusty kąt w pomieszczeniu: szafy narożne, regały?

lut 23, 2023

Kwiaty doniczkowe czy designerski fotel wiszący? Funkcjonalne miejsce do pracy, ozdobny wazon czy praktyczne półki? Wybór do zagospodarowania pustego rogu w mieszkaniu jest naprawdę duży. Taki wolny obszar w pomieszczeniu często powoduje wrażenie niekompletności, nieprzemyślanego wnętrza i wymaga pięknego i funkcjonalnego uzupełnienia. Przede wszystkim wybór zależy od wielkości mieszkania. Teraz ta część, która została uznana za martwą, jest wygodna w użytkowaniu dzięki szafkom, półkom, szafie narożnej itp. Miejsca, które kiedyś były puste, można wykorzystać wprowadzając wygodne meble na wymiar, które pomieszczą wiele rzeczy.

Regały i półki w pustym rogu mieszkania

Regały i półki to świetny sposób na zajęcie kąta i zaaranżowanie dodatkowego miejsca do przechowywania książek. Współczesny producent mebli na wymiar oferuje wiele modeli regałów w tym narożnych. Półki narożne to świetna opcja do zagospodarowania pustych rogów i zaoszczędzenia miejsca. Można na nich umieszczać książki i wszelkie inne drobiazgi, które często występują w pokoju.

Czy możliwe jest zorganizowanie miejsca do pracy w pustym rogu? Obecnie można zamówić meble na wymiar w postaci szaf, stołów i witryn, które zmieszczą się w rogu pomieszczenia. Mała komoda to dobre rozwiązanie dla mieszkań, w których niezbędne jest dodatkowe miejsca do przechowywania. Schludna witryna to sposób na wykorzystanie wolnego miejsca. Wewnątrz można ustawić dekoracje w przeszkleniach i przedmioty do pracy w szufladach.

Szafa lub garderoba narożna do aranżacji pustego rogu w mieszkaniu

Można wybrać szafy ze standardowymi drzwiami lub system przesuwny z lustrem. Półki są instalowane w zależności od preferencji użytkownika. Każda szafa narożna jest przemyślana w taki sposób, aby pomieściła jak najwięcej rzeczy. Dzięki przemyślanej aranżacji kompleksu – szafek, szuflad i półek, można swobodnie porządkować rzeczy.

Różnorodność stylów to zalety zakupu szafy narożnej na wymiar. Prowansalski, boho, nowoczesny, a to nie cała lista do wyboru. Można stworzyć coś niezwykłego, różniącego się od innych elementów. Dzięki efektowi doboru koloru, dotąd nudny salon może błyszczeć w zupełnie nowy sposób. W dużym mieszkaniu ten rodzaj mebli również wygląda odpowiednio. Narożne szafy lub garderoby w pokojach dziennych to świetne rozwiązanie do poprawy i zmiany ogólnego wyglądu pomieszczenia.

Szafa narożna to idealne rozwiązanie do małej przestrzeni np. ciasnego przedpokoju czy małego pokoju dziecięcego. Taka szafa, mimo swoich skromnych rozmiarów, będzie faktycznie bardzo wygodna i pojemna.To praktyczne, funkcjonalne meble, które pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Konstrukcja może mieć ścianę szczytową, część dolną i górną lub może być złożona z przegród, wypełnień i fasad mocowanych bezpośrednio do stropu i konstrukcji.

Rodzaje szaf narożnych w różnym kształcie

Szafy narożne w kształcie liter L w sypialni są najpopularniejsze i uznane za najwygodniejsze. Łączą w sobie zalety modeli prostych, takich jak niewielka głębokość i możliwość zastosowania dodatkowych elementów składowych, ale jednocześnie uwzględniają sekcję narożną. Możliwość wyboru długości części bocznych pozwala na wizualną zmianę geometrii pomieszczenia. Na wyposażenie szafy narożnej na wymiar można wybrać duże kosze, obrotowe półki na buty i inne akcesoria.

Szafy w kształcie litery U doskonale wypełniają wąskie pomieszczenia. Dlatego nadają się do długich korytarzy lub wąskich pokojów. Posiadają przestronne wnętrze, które bez problemu pomieści szuflady, półki, uchwyty na wieszaki, a także komody boczne czy szafki. Szafy narożne można używać nie tylko na ubrania, ale także na naczynia, książki czy pościel. Sprawdź się w każdym pomieszczeniu: w sypialni, kuchni, salonie czy przedpokoju.

Duże szafy narożne do przechowywania wielu rzeczy pozwalają na wygodne strefowanie przestrzeni. Już na etapie produkcji szafy można podzielić na część dla dorosłych i dzieci, ustawiając różne dodatki na różnych wysokościach. Kolorowe folie z ulubioną grafiką służą do ozdoby powierzchni szklanych i lustrzanych w szafach. Producent zapewnia szeroki wybór odcieni, co pozwala wybrać odpowiedni materiał do każdego wnętrza.To osobny rodzaj dekoracji, który jest coraz częściej używany.

Cechy i zalety szafy narożnej do zagospodarowania pustego rogu

Osobliwością szafy narożnej jest to, że ma dokładne wymiary, ale jednocześnie jest bardzo kompaktowa. Taka szafa jest zaprojektowana tak, aby przestrzeń była jak najlepiej zagospodarowana. Jest to bardzo ważne w przypadku pokoju dziecięcego, gdzie szafa narożna będzie po prostu niezastąpionym meblem. Do zalet szafy narożnej należy również jej zdolność do poprawy estetycznego postrzegania wnętrza, złagodzenia wydłużenia pomieszczeń i nadania im prawidłowego kształtu.

Wewnętrzne systemy szaf narożnych prezentowane są dziś w szerokiej gamie, dlatego też szafę można zamontować w każdym pomieszczeniu, zarówno mieszkalnym, jak i użytkowym. W zależności od cech pomieszczenia, w którym ma stanąć szafa, można zaprojektować jej kształt, elementy składowe, dodatki w postaci otwartych półek czy szafek. Dodać do tego szeroki wybór dekorów, materiałów i kształtów frontów, różne metody obróbki materiałów, a uda się otrzymać nieskończoną liczbę opcji mebli.

Umów pomiar
i projekt