Blog 

Garderoba na zamówienie do domu w różnych konfiguracjach

mar 28, 2022

Oferowane obecnie przez producentów garderoby na wymiar to najlepsze połączenie korzystnych cen, indywidualnego wzornictwa i maksymalnej wygody. Pozwala to na realizację nie tylko najbardziej odważnych i kreatywnych koncepcji, ale także na uzyskanie oryginalnego, niepowtarzalnego projektu. W garderobie znajdują się funkcjonalne półki, drążki, szuflady, wieszaki oraz inne akcesoria pozwalające na utrzymanie estetyki całego mieszkania.

Jaką garderobę na wymiar warto zamówić?

Meble do zabudowy dla wielu osób to prawdziwe zbawienie, ponieważ oszczędzają dużo miejsca, ale jednocześnie zapewniają wszystko, czego potrzebujesz. Z reguły takie meble wykonywane są wyłącznie na zamówienie, co pozwala na dobór indywidualnych rozmiarów, wyposażenia i kształtów. Producent dokłada wszelkich starań, aby urozmaicić asortyment zgodnie z wymaganiami klientów. Dlatego w sprzedaży można łatwo znaleźć garderoby na zamówienie: narożne, w niszy, na całą ścianę. Nie zaszkodzi bardziej szczegółowo rozważyć każdy z typów.

Garderoba w niszy

Montowanie garderoby w niszy, jest jednym z najbardziej powszechnych i wszechstronnych rozwiązań. Jest to niezastąpione rozwiązanie w sytuacjach, w których ze względu na niewielką powierzchnię pomieszczenia nie ma możliwości ustawienia innych mebli. Na przykład korytarze lub sypialnie. Co więcej, dziś można łatwo zamówić garderobę w atrakcyjnej cenie, dlatego zainteresowanie nimi jest stale wysokie. Z reguły przed opracowaniem projektu mierzy się niszę, aby gotowy produkt wchodził równomiernie i bez widocznych szczelin. Właściwe podejście specjalisty eliminuje zniekształcenie drzwi lub szybkie zużycie mechanizmów.

Garderoba narożna

Drugi typ garderoby jest instalowany w rogu.Ta opcja jest szczególnie pożądana wśród osób z nowoczesnym podejściem do aranżacji wnętrz, to oni poszukują ciekawych rozwiązań projektowych.Takie niedrogie garderoby efektywnie wykorzystują dostępną przestrzeń, nie zmniejszając jej wizualnie. A jednocześnie zapewniają dużą pojemność. Najczęściej to rozwiązanie stosowane jest w sypialniach, gdzie narożne szafy wnękowe na wymiar pozwalają na stworzenie wydzielonej przestrzeni garderoby.

Garderoba na całą ścianę

Trzeci typ to konstrukcje pełnościenne. Są bardzo podobne do pierwszego wariantu, jedynie mebel zajmuje całą szerokość ściany bez wcięć po bokach. Klienci kupują takie garderoby na zamówienie w przypadkach, gdy potrzebna jest duża powierzchnia do przechowywania odzieży wierzchniej, bielizny, butów i wielu innych. Interesują Cię tego typu meble? Producent który od dawna wykonuje garderoby na zamówienie ma doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów, dlatego można kupić dowolny typ.

Subtelności wyboru garderoby do sypialni

Aby sypialnia była jak najbardziej wygodna i praktyczna, trzeba zadbać o dobór mebli. Na szczęście współczesny rynek ma do zaoferowania bogaty wybór. Masz możliwość dobrania łóżka, lustra, szafki nocnej i oczywiście szafy wnękowej pełniącej funkcje garderoby w sypialni.Takie zapotrzebowanie wynika nie tylko z różnorodności kształtów i wzorów, ale także z wysokiego poziomu praktyczności. Szczególnie tego typu meble zainteresują właścicieli małych pomieszczeń, którzy chcą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Wybór na korzyść takich konstrukcji nie jest przypadkowy. W końcu garderoba w sypialni zajmuje nie tylko mniej miejsca, ale jest też bardziej stabilna dzięki pewnemu mocowaniu ramy do ścian. Co więcej, ponieważ ten model jest często wykonywany indywidualnie, możesz wybrać liczbę i rodzaj sekcji, wielkość poszczególnych stref i inne niuanse konfiguracji.

Korzyści z zainstalowania garderoby w sypialni:

  • Możliwość wykonania konstrukcji o dowolnym rozmiarze, kształcie i kolorze.
  • Wysoka funkcjonalność dzięki bogatemu zestawowi wypełnień wewnątrz: sekcje, półki, przegródki.
  • Wysoka pojemność przy małych wymiarach.
  • Zwięzłość. Nowoczesna garderoba w sypialni może być zamontowana we wnęce lub na całej długości ściany. Jednocześnie nie wystaje poza układ, oszczędzając dostępną przestrzeń.

Oczywiście wszystkie te zalety zostaną w pełni zrealizowane tylko dzięki wysokiej jakości instalacji. Należy pamiętać, że garderoby mogą być umieszczane we wnęce, dlatego najpierw należy wszystko zmierzyć, aby meble wchodziły płynnie, bez zniekształceń i niepotrzebnego obciążenia ramy.

Obecnie korpus i elementy mebli mogą być wykonane z następujących materiałów:

  • Drewno.
  • Płyta wiórowa lub MDF.

Oczywiście opcja naturalnego drewna jest najbardziej niezawodna. Ale koszt też jest wysoki. Dlatego najczęściej klienci wybierają garderobę na zamówienie z płyty MDF i płyty wiórowej. Na szczególną uwagę zasługuje również wykończenie zewnętrzne. Dziś mogą być wykończone szkłem (z rysunkami i bez), panelami dekoracyjnymi, witrażami i wieloma innymi. Różnorodność pozwala dobrać projekt do wnętrza pokoju.

Cechy wyboru garderoby na zamówienie do przedpokoju

Prawie każdy dom ma przedpokój. Oczywiście tutaj często są przechowywane takie rzeczy jak:

  • Obuwie.
  • Kapelusze.
  • Odzież wierzchnia.

Ponieważ pomieszczenie jest bardzo ograniczone w przestrzeni, trzeba umiejętnie wykorzystać każdy dostępny metr. Garderoba korzystnie wypada w porównaniu z meblami wolnostojącymi, ponieważ nie zajmuje dodatkowej przestrzeni i nie odstaje od tła. Dlatego jest o wiele bardziej praktyczna w życiu codziennym. Nie zapomnij również o braku drzwi wahadłowych, co zmniejsza powierzchnię użytkową. Zabudowana szafa w przedpokoju posiada przesuwane drzwi, które są proste i łatwe w obsłudze. A także o wiele bezpieczniejsze.To wszystko sprawia, że meble te cieszą się największą popularnością na współczesnym rynku. Co więcej, dziś można je wykonać na zamówienie według indywidualnych rozmiarów.

Jak rodzaj garderoby wybrać do przedpokoju?

W tej kwestii dokładność jest bardzo ważna, ponieważ ograniczona przestrzeń nie pozwala na montaż jakichkolwiek mebli. Jeśli chodzi o ilość sekcji oraz ich rozmiary, wszystko zależy od tego, co dokładnie będziesz tu przechowywać. Lokalizacja to również ważny niuans, który wpływa na wybór mebli. Pomimo ograniczonej przestrzeni tego pomieszczenia brak okien pozwala na ustawienie garderoby w dowolnym rogu. Jednocześnie mają różne kształty. Na przykład narożne, który idealnie nadają się do małych przedpokojów. Konstrukcja skutecznie zajmuje dostępną przestrzeń i zapewnia dobrą pojemność. A jednocześnie jest wygodna w użyciu. Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco długie, najlepiej postawić proste szafy wnękowe na całej długości wnęki lub ściany. Drzwi zapewnią wygodę użytkowania i nie ograniczą swobody ruchów. Jeśli chodzi o koszt, to możliwość indywidualnego zamówienia pozwala na dobranie rozmiaru, materiału i wyposażenia na każdą kieszeń. Więc garderoby na zamówienie do przedpokoju wychodzą niedrogo i jest to realna opcja.

Umów pomiar
i projekt