Blog 

Foto drzwi – szybki sposób na aranżację wnętrza

lip 16, 2020

Fototapeta na drzwiach przesuwnych to estetyczny akcent, dzięki któremu w szybki sposób odmienisz wygląd wnętrza. Nie musisz zmieniać miejsca zamieszkania, by na co dzień rozkoszować się widokiem morza, gór, lasu, przepięknej architektury. Nie musisz przeglądać zdjęć w albumie, by obejrzeć pamiątkowe fotografie. Postaw na foto-drzwi!

Wybrana fototapeta na drzwiach przesuwnych

Przeglądasz tysiące zdjęć i marzysz o tym, by taką grafikę umieścić w swoim domu? W sypialni, pokoju dziennym lub w innych pomieszczeniach? Nic trudnego. Setki tysięcy przepięknych fotografii i grafik czeka na Twój wybór. Dlaczego warto wybrać szafę z foto drzwiami?

 1. Fototapeta na drzwiach a estetyka

  Foto-drzwi to doskonały wybór niezależnie od tego, jak chcesz zaaranżować przestrzeń. We wnętrzu loftowym lub rustykalnym idealnie zaprezentuje się fototapeta z surowym motywem naturalnym, na przykład leśnym czy górskim. Z kolei we wnętrzu glamour możesz zafundować sobie fototapetę przedstawiającą architekturę, kwiaty, motywy w typie fashion, drogie kamienie. We wnętrzu minimalistycznym warto postawić na monochromatyczną fototapetę z jednym, wyróżniającym się akcentem.

  Z kolei z aranżacją industrialną dobrze skomponują się fotografie i grafiki przedstawiające postarzane ściany lub materiały, architekturę miejską, drewno. Kompozycję skandynawską warto uzupełnić o fototapetę w etniczne wzory. Natomiast w nowoczesnych, klasycznych wnętrzach często najpiękniej prezentują się kolory, podobizny bliskich, motywy związane z zainteresowaniami.

 2. Foto drzwi przesuwne jako trwałe rozwiązanie

  Wykonane przez profesjonalistów foto-drzwi odznaczają się wysokim poziomem trwałości. Nie trzeba się obawiać o odkształcenia czy inne problemy pojawiające się w przypadku zwykłej fototapety.

 3. Sposób na remont starych drzwi i szaf

  Chcesz odświeżyć szafę z przesuwnymi drzwiami? Wybierz fototapetę! Dostępne są setki tysięcy zdjęć i grafik, które mogą być zastosowane wprost na drzwiach starej szafy. To prosty krok do osiągnięcia niesamowitych efektów. Fototapeta w formie naklejki może być zastosowana również na ścianie. Dzięki temu całość idealnie się uzupełnia.

Jak powstają designerskie foto-drzwi?

Wysokiej jakości nadruk wykonywany jest na szkle, płycie laminowanej lub na folii PCV. Zanim nastąpi nadruk obraz jest odpowiednio dostosowany przez grafika komputerowego. Chodzi o parametry grafiki, kolorystykę, wymiary – wszystko to musi być profesjonalnie dobrane. Specjaliści biorą w tym względzie pod uwagę preferencje klientów.

W jaki sposób fototapeta może być nadrukowana na szkle? Nadruk najczęściej przeprowadzany jest z wykorzystaniem technologii UV. W tym celu stosowane są specjalne fotoutwardzalne tusze, które charakteryzują się niezwykłą trwałością. Technologia ta pozwala na uzyskanie nadruku doskonałej jakości, odzwierciedlającego szczegóły grafiki. Dlatego w łatwy sposób uzyskuje się realistyczny efekt. Istotna jest również bezwonność i bezpieczeństwo stosowanych w tej technice środków.

Do nadruków tego typu stosuje szkło o grubości od 4 mm do 10 mm. Co więcej, tak sporządzone foto-drzwi są rozwiązaniem odpornym na wilgoć i ścieranie. Fototapeta wykonana z zastosowaniem folii PCV również odznacza się podobnymi właściwościami. Nadruki sporządzone na folii są bowiem umieszczane na podstawie z bezbarwnego szkła.

Jak zaprezentować fototapetę we wnętrzu?

Jednym z najważniejszych atutów fototapety jest jej wielkość. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod, można liczyć na maksymalną jakość niezależnie od wymiarów wydruku. Dlatego warto zdecydować się na wykorzystanie foto-drzwi o imponujących wymiarach. To częsty wybór zwłaszcza gdy chodzi o garderobę w sypialni czy salonie.

W tym celu można stworzyć szafę od zera. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie nie tylko wielkości samych drzwi szafy, ale również formy, stylu i wymiarów całego mebla. W niektórych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się właśnie oferowane przez nas szafy na wymiar. To meble, które znajdą zastosowanie również w pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach czy tych ze skośnym dachem.

Ponadto wybór szafy na wymiar pozwala na pełną dowolność. W takim wypadku jest osiągnięcie celów funkcjonalnych, jak i estetycznych. Z pewnością wartą podkreślenia zaletą jest oszczędność miejsca. Nie mniej ważne jest dostosowanie materiałów wykończeniowych i stylistyki względem istniejącej aranżacji. Dostępne są materiały wykończeniowe o różnorodnej kolorystyce, zarówno nowoczesne, jak i klasyczne.

Preferujesz wykończenia błyszczące, matowe, imitację drewna? Nic prostszego! Z kolei wśród propozycji klasycznych warto zwrócić uwagę chociażby na meble fornirowane. Głębokie zabarwienie egzotycznego drewna z pewnością pięknie skomponuje się z wieloma grafikami.

Przesuwne foto-drzwi znajdą zastosowanie w przestrzeni domowej, jak i firmowej. Zastosowanie wydruków w lokalu firmowym pozwoli dopracować aranżację zgodnie z zasadami identyfikacji wizualnej. Zachęcamy więc do kontaktu w celu stworzenia designerskiego mebla z fototapetą!

Umów pomiar
i projekt