Blog 

Drzwi do szafy przesuwnej na wymiar

paź 20, 2022

Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie, w którym nie ma szafy do przechowywania ubrań oraz innych rzeczy. Przy wyborze mebla należy wziąć pod uwagę nie tylko wewnętrzną zawartość systemu przechowywania, ale także cechy przedniej części produktu. Jednym z głównych elementów elewacji są drzwi które najpiękniej się prezentują z dekoracyjną fototapetą.

Wystrój drzwi szafy przesuwnej

Wystrój drzwi do szaf przesuwnych może być różny. Standardową opcją są drzwi ze szkłem lub lustrem. Nadają się do każdego wnętrza. Ale przezroczyste drzwi szafy nie mogą być instalowane wszędzie. Taki wystrój nadaje się do salonów, dużych holów i recepcji, gdy na półkach przechowywane są pamiątki, książki, kubki i inne rzeczy, które nie wymagają ukrycia. Szafa z białymi drzwiami doskonale uzupełni wnętrze sypialni urządzonej w jasnych kolorach. W przedpokoju świetnie prezentują się szafy z dużymi drzwiami. Przypominają wejście do garderoby i wizualnie powiększają przestrzeń.

Zamawiając błyszczące drzwi do szaf przesuwnych, zwiększysz również powierzchnię. Czego nie można powiedzieć o matowych drzwiach szafy. Sam połysk rozszerza pomieszczenie, dzięki lustrzanemu połyskowi. Matowe powierzchnie sprawiają, że postrzeganie przestrzeni jest bardziej miękkie, ale jednocześnie pochłania metry. Wybierając meble do pokoju dziecięcego nie zapomnij zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo otwierania/zamykania drzwi, ale także na skład samego materiału. Szafa przesuwna z plastikowymi drzwiami nie jest zbyt racjonalnym wyborem do takich pokoi.

Foto drzwi w szafie przesuwnej na zamówienie

Popularność szaf z drzwiami przesuwnymi wynika nie tylko z mody na minimalizm, ale także z rozwoju produkcji tego typu mebli z wykorzystaniem różnych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałów. Drzwi przesuwne można nie tylko ukryć w nowoczesnym wnętrzu, ale również zamienić w elegancki mebel utrzymany w dowolnym stylu. Różne konstrukcje drzwi pozwalają na wbudowanie takich szaf w nisze i narożniki oraz zastosowanie prawie każdego materiału wykończeniowego.

Foto drzwi dają wiele uroku meblom, można wybrać dowolną grafikę spełniająca upodobania. Jedni uwielbiają retrospekcję wakacji i wybierają fototapetę z widokiem plaży inni preferują widok metropolii. W każdym przypadku fotofolia pięknie podkreśli stylistykę szafy oraz pomieszczenia, w którym zamontowana jest szafa z drzwiami przesuwnymi. Decydując się na szafę na wymiar można skorzystać z galerii zdjęć producenta lub przedstawić własny projekt. Nadruk naniesiony na drzwi przesuwne może zostać naniesiony na frontach z płyty laminowanej, na szkle, na tradycyjnych foliach PCV (szkło bezbarwne). Czy takie zdobienie drzwi szafy można uznać na wytrzymałe? Tak, jest odporne na wilgoć i zarysowania.

Różnorodność projektów szaf przesuwnych

Szafa z drzwiami przesuwnymi nie otwiera się na zewnątrz do pomieszczenia, dzięki czemu można ją wykorzystać nawet w wąskim przejściu, na przykład w korytarzu, małym przedpokoju lub między łóżkiem a ścianą sypialni. Szafy przesuwne wykonywane na zamówienie mogą mieć absolutnie dowolny rozmiar, co pozwala racjonalnie wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia.Tak więc wbudowana szafa może pięknie łączyć się ze ścianą, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Jednocześnie szafa narożna pozwala doskonale obejść się bez oddzielnej garderoby, jeśli masz bardzo dużą ilość ubrań. Jak każdy inny mebel, projektowanie drzwi szafy przesuwnej nie zna granic. Ściany i drzwi do szaf przesuwnych wykonane są z różnych materiałów i ozdobione najróżniejszymi wzorami i kolorami.

Jednym z najatrakcyjniejszych materiałów dla przemysłu meblarskiego jest laminowana płyta wiórowa, która spełnia najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe i normy europejskie. Wysoka jakość surowców i nowe technologie zbliżyły takie produkty do tych z naturalnego drewna, a coroczne odnawianie kolekcji dekorów sprawiło, że produkt ten stał się modny.

Lustrzane szafy przesuwne

Wizualnej ekspansji przestrzeni sprzyjają lustrzane drzwi. Lustra można łączyć z płytą wiórową:

  • Udekoruj fronty szafy paskami lustrzanymi (pionowymi lub poziomymi).
  • Wstaw lustra pośrodku i wypełnij górę i dół fragmentami płyty wiórowej, to świetna opcja, jeśli obawiasz się, że dzieci mogą przypadkowo uderzyć w lustro.

Najpopularniejszym odcieniem lustrzanym jest srebrny, ale można spróbować innych kolorów, aby stworzyć harmonijny projekt, w tym zielony, niebieski, różowy, grafitowy, brązowy lub brązowo-złoty. Ponadto matowe bezbarwne i przyciemniane lustra na powierzchni nie pozostawiające odcisków palców, produkty wzorzyste z satynowym wykończeniem powtarzającego się wzoru. Ich zadaniem jest przekształcenie szafy w arcydzieło piękna i stylu, aby była absolutnie wyjątkowa.

Szkło dekoracyjne w szafie przesuwnej

Szkło do drzwi szafy to nie tylko nudne przezroczyste płyty, ale także wiele oryginalnych opcji:

  • Podbarwione – zwykłe produkty, z których farba nigdy nie jest zmywana.
  • Matowy – uniwersalna opcja z powierzchnią, która może być gładka lub ozdobiona dowolnymi wzorami.
  • Grawerowane – produkty, głębokość i złożoność grawerowania w zależności od zadania.

W przypadku druku kolorowego tzn. rysunek lub fotografia naniesiony na powierzchnię drukiem UV utrwalany jest lakierem, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym działaniem środowiska. Gustownie dobrane obrazy i kolorystyka dodadzą wnętrzu pięknych akcentów. Ozdabiaj fronty szaf różnymi kolorami, niesamowitymi rysunkami, wzorami i ornamentami, jeśli szukasz wyjątkowych rozwiązań wnętrzarskich, masz realną szansę na stworzenie mebli, których nikt inny nie będzie miał. Wysokiej jakości druk zdjęć gwarantuje proporcjonalność, klarowność i wyrazistość każdego obrazu.

Umów pomiar
i projekt