Blog 

Dlaczego lepiej kupić meble na wymiar niż gotowce?

lis 22, 2020

Skoro tu zaglądasz, prawdopodobnie stoisz właśnie przed dylematem – meble gotowe czy na wymiar? Znajdziesz tu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jedno jest pewne, gotowce ze sklepu nie są jedyną opcją, zwłaszcza jeśli szukasz mebli funkcjonalnych, pojemnych i dostosowanych wymiarowo.

Niestandardowe pomieszczenie? Wybierz meble na wymiar

Jednym z najczęstszych powodów wyboru mebli na wymiar jest oczywiście niestandardowy metraż, skosy, oryginalne rozplanowanie przestrzeni. Jeśli więc chcesz, aby szafa, komoda czy inny mebel, idealnie „zmieściły się” w pomieszczeniu, skontaktuj się z firmą stolarską. W przypadku firmy Senator pomiar dokonywany jest zupełnie bezpłatnie. Na jego podstawie możliwe jest stworzenie mebla o perfekcyjnie dostosowanych wymiarach.

W tego typu wnętrzach sprawdzają się także szafy przesuwne i zabudowy. Warto rozważyć te opcję zwłaszcza w przypadku, gdy metraż pomieszczenia jest niewielki. Zamawiając szafę przesuwną lub zabudowę od stolarza można perfekcyjnie dobrać nie tylko wysokość i szerokość mebla, ale także jego głębokość. Sprawia to, że metraż zostanie w pełni wykorzystany, lecz w pomieszczeniu nadal pozostanie wiele wolnego miejsca. Częstą praktyką jest na przykład zwiększenie wysokości i szerokości, kosztem głębokości. Taka szafa jest pojemna, lecz zarazem funkcjonalna! Pomyśl o tym rozwiązaniu również w sytuacji, gdy szukasz mebli do pomieszczenia ze skośnym sufitem.

W niestandardowych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się także szafy wnękowe. Meble wnękowe to idealny sposób na zagospodarowanie przestrzeni bez marnowania nawet jednego centymetra. Ten sposób aranżacji ma długą historię. Jeśli metraż na to pozwala, wnękowa szafa może posłużyć nawet jako luksusowa garderoba w stylu tradycyjnym. To sposób na to, by w jednym miejscu przechować odzież, akcesoria i inne przedmioty.

Elastyczna oferta firm stolarskich, czyli spełnienie marzeń

Wybierając „gotowiec” godzisz się na oferowaną szatę graficzną, kolorystykę, materiały. Nie masz wpływu na ostateczny efekt. Dlatego większość osób wybiera pewien kompromis. Wybrane w sklepie meble nie są spełnieniem marzeń, lecz ze względu na brak alternatywy, trafiają do wnętrza. Całość nie zawsze współgra, a nieodpowiedni efekt mają rekompensować niskie ceny – które w rzeczywistości nie zawsze są atrakcyjne, ponieważ jakość niejednokrotnie nie jest współmierna. Nie jest to reguła, lecz warto brać taką ewentualność pod uwagę.

Z kolei w przypadku mebli na indywidualne zamówienie możesz dobrać każdy szczegół. Nie chodzi wyłącznie o kolorystykę, ale także o materiały i wykończenia. W Senator możesz zamówić meble wykończone tworzywem sztucznym, szkłem, sklejką, a także fornirami. Forniry to płachty naturalnego drewna najwyższej klasy. We współpracy z nami stworzysz meble fornirowane wykończone drewnem europejskim, jak również egzotycznym. Drewno tego typu odznacza się niebanalną estetyką i kolorystyką. Meble fornirowane są odpowiednie do zastosowania w luksusowych wnętrzach, pełniących również rolę reprezentatywną. Oprócz tego sprawdzą się w ekskluzywnych wnętrzach eklektycznych, art deco i mid-century modern.

Jeśli jednak wolisz wykończenia nowoczesne, nic nie stoi na przeszkodzie. Możliwe jest wykonanie szafy ze lustrem, która idealnie sprawdzi się w pokoju dziennym i przedpokoju. Proponujemy także szafy z foto-drzwiami, które stanowią idealne dopełnienie aranżacji. Po prostu wybierz ulubioną fotografię, a my zastosujemy ją na drzwiach szafy! Może to być zarówno urokliwy krajobraz, jak też rodzinne zdjęcie bądź podobizna ulubionej postaci z bajek w przypadku dzieci. Możliwy jest nawet wybór wykończeń – wolisz powierzchnię błyszczącą czy matową? Jakie akcesoria chcesz zastosować celem organizacji rzeczy? Zależy Ci na dodatkowym oświetleniu. Wszystko to jest w zasięgu ręki.

Funkcjonalność mebli na wymiar – na wysokim poziomie

Kolejną zaletą mebli tworzonych na wymiar jest funkcjonalność. Tak zwane „gotowce” nie zawsze są w pełni dostosowane względem potrzeb. Gdy wnętrze szafy jest dobrze zorganizowane, estetyka może być nieodpowiednia, i na odwrót. Oprócz tego, wiele osób poszukuje organizerów o niestandardowych wymiarach lub chce umieścić je na innej wysokości, niż ta proponowana przez producenta.

W takich sytuacjach najlepiej zgłosić się na firmy stolarskiej. Specjaliści wykonają meble w pełni dostosowane względem potrzeb i dotyczy to również wnętrza szafy. Jeśli potrzebujesz szafy w typie zabudowy, w której można ukryć najróżniejsze sprzęty AGD – we współpracy z firmą stolarską bezproblemowo osiągniesz taki efekt. Gdy w garderobie lub szafie do przedpokoju chcesz umieścić całą gamę organizerów, zastosować szuflady i półki o określonych wymiarach – również warto zamówić meble na wymiar.

Jaka jest więc podstawowa różnica pomiędzy meblami na wymiar a gotowcami? To taka sama różnica, jak w przypadku innych produktów wykonywanych na specjalne zamówienie. Są po prostu w pełni dostosowane do wymogów klienta, nawet jeśli odbiegają one od standardów!

Umów pomiar
i projekt