Blog 

Designerskie stoliki kawowe – postaw na naturalne drewno

kwi 19, 2021

Drewno to niezwykle wdzięczny materiał, gdy chodzi o wszelkie projekty i aranżacje. Sprawdza się zwłaszcza w branży meblarskiej. Warto wrócić do naturalnego drewna, które prezentuje się szczególnie klimatycznie. Tego typu designerskie, drewniane stoliki kawowe dobrze wpasują się we wnętrza o różnej stylistyce.

Naturalne drewno we wnętrzu. Dlaczego warto?

Przede wszystkim, drewno naturalne to szlachetny materiał. Szczególnie rzucającym się w oczy aspektem jest oczywiście estetyka drewna. Naturalny surowiec kryje w sobie pewną tajemnicę. W końcu pozyskany został z drzewa wzrastającego zwykle dziesiątki lub setki lat. Wykonane z niego drewniane elementy to sposób na to, by dać mu drugie życie. Odpowiednio zabezpieczone drewno wygląda idealnie, jest trwałe i stanowi ciekawy akcent, który odmienia wnętrze.

W niektórych kulturach drewno jest głównym materiałem budulcowym. Dotyczy to chociażby kultury góralskiej, skandynawskiej czy amerykańskiej. Skąd taka popularność? Drewno jest materiałem ekologicznym, odnawialnym, łatwo dostępnym. Wykazuje właściwości elektrostatyczne i wydziela eteryczne olejki, które mają niebanalny wpływ na nasz nastrój. Oczywiście, celem zachowania walorów drewna, musi być ono odpowiednio zabezpieczone. Na szczęście, specjaliści znają sposoby na to, by drewno odznaczało się idealną odpornością i trwałością. W tym celu dobierane jest drewno o odpowiedniej wilgotności.

Wymagany poziom wilgotności różni się, zależnie od przeznaczenia. Poziom wilgotności drewna stosowanego do wyrobu elementów konstrukcyjnych zwykle jest nieco wyższy od tego wykorzystywanego do tworzenia stolików kawowych i innych elementów dekoracyjnych. W przypadku firmy Senator, stoliki kawowe powstają z profesjonalnie suszonego drewna o poziomie wilgotności 8 %. Dzięki temu drewno może być kolejno zalane żywicą, a gotowy produkt jest niezwykle trwały.

Tak przygotowane drewno nie jest zbyt suche, dlatego nie pęka. Nie jest także zbyt wilgotne, zatem nie odkształca się i nie jest narażone na niszczące działanie grzybów. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat lub uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą produkcji z drewna oraz sposobów jego zabezpieczenia koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Wybierz stoliki kawowe z naturalnego drewna

Stoliki kawowe z drewnianą płytą to hit, gdy chodzi o ciekawe aranżacje wnętrz. Prezentują się oryginalnie dzięki zastosowaniu całych plastrów drewna. Sprawia to, że nawet podczas porannej kawy możesz policzyć słoje drewna i zachwycić się jego pięknem. W Senatorze do wyrobu stolików kawowych wykorzystujemy przede wszystkim szlachetne drewno dębowe. Sprawia to, że prezentują się bardzo urokliwie – między innymi za sprawą dębowej, klasycznej kolorystyki i unikalnych kształtów.

W jakich wnętrzach naturalne drewno prezentuje się najlepiej? Tak naprawdę nie ma ograniczeń! Jeśli w Twoim domu lub lokalu takie elementy się wpasowują, nawet się nie zastanawiaj. Można jednak wskazać kilka typów wnętrz, w których projektanci zwykle umieszczają takie drewniane cuda. To między innymi aranżacje w stylu rustykalnym/boho, w których nie brakuje dodatków w stylu naturalnym. Przykładem takiej aranżacji są wnętrza góralskie, lecz nie tylko. Tak naprawdę, każde wnętrze bogate w naturalne materiały i dekoracje nawiązujące do świata przyrody, opisać można jako rustykalne. Obok poroży, sztucznych skór i futer, postarzanych dywanów, plecionych foteli i hamaków idealnie prezentują się właśnie stoliki z naturalnego drewna.

Jednak to nie wszystko, ponieważ tego typu dekoracje sprawdzają się również w modnych ostatnio wnętrzach loftowych i industrialnych. Wbrew pozorom drewno prezentuje się w nich idealnie, zwłaszcza gdy jest naturalne i urzeka swoją surowością. Przepięknie komponuje się w zestawieniu z elementami metalowymi, przeszkleniami oraz roślinnością. Co więcej, we wnętrzach loftowych i industrialnych często stosowane są dekoracje nawiązujące do świata flory i fauny. To dodatkowy argument, by wykorzystać drewniane elementy w loftowym wnętrzu.

Oprócz tego, naturalne drewno stosowane jest również we wnętrzach luksusowych. Oczywiście, w takim wypadku musi być to dodatek dobrany odpowiednio względem wystroju, np. dzięki zastosowaniu odpowiednich wykończeń. Stoliki kawowe z plastrów drewna wyglądają idealnie na przykład we wnętrzach typu Hamptons. To aranżacje tworzone na wzór ekskluzywnych wnętrz znad wybrzeża w stanie Nowy Jork. Królują w nich naturalne kolory, luksusowe (lecz odrobine rustykalne) materiały, błękitne dodatki. Plastry drewna stosowane są z powodzeniem również w bogatych wnętrzach eklektycznych. To idealne połączenie!

Pamiętaj, że w Senatorze możemy stworzyć dla Ciebie również meble na wymiar, idealnie dopasowane do kawowych stolików drewnianych. W naszej ofercie znajdziesz między innymi meble fornirowane, idealne do wnętrz o naturalnym wystroju. Ponadto, udzielimy Ci porady i bezpłatnie wykonamy pomiary. Jeśli więc szukasz specjalistów z branży – skontaktuj się z nami!

Umów pomiar
i projekt