Blog 

Cechy konstrukcyjne szaf wnękowych

kwi 19, 2022

Nasza firma projektuje i wykonuje szafy wnękowe na wymiar. Projektujemy, produkujemy, dostarczamy i montujemy szafy wnękowe, szafy przesuwne, garderoby do salonu, sypialni, przedpokoju. Jesteśmy gotowi zrealizować indywidualne zamówienie na szafy wnękowe do domu, mieszkania, biura, placówki medycznej i edukacyjnej, hotelu, kawiarni i restauracji.

Główne rodzaje konstrukcji szafy wnękowej:

 • Narożna.
 • Prosta.
 • Na całej ścianie.
 • Dla niszy.
 • Połączone z otwartymi sekcjami.
 • Z drzwiami skrzydłowymi.
 • Z przesuwanymi frontami.

Styl projektowania szaf wnękowych jest najbardziej zróżnicowany. Posiadamy ogromną różnorodność materiałów, które pomagają wykonać meble w stylu klasycznym i nowoczesnym. Istnieje również możliwość dobrania projektu konstrukcji mebla do konkretnego motywu wnętrza.

Materiały użyte do produkcji szaf wnękowych

Podstawa zabudowy meblowej wykonana jest głównie z płyty wiórowej laminowanej. Istnieje możliwość zastosowania innych materiałów: MDF, plastik, drewno. W przypadku frontów wybór jest nieco szerszy. Oprócz tych opcji możesz również użyć lustra lub szkła. Na błyszczące powierzchnie szklane nakładamy rysunek piaskowany, farbę emaliową, druk fotograficzny. Obrazy dobierane są zgodnie z ogólną koncepcją projektu pomieszczenia.

W celu spersonalizowanego doboru wzorów frontów do zabudowy polecamy skorzystanie z naszego katalogu ze standardowymi opcjami. Możemy również nakleić na lustro lub szybę obraz dostarczony przez klienta. Główny wymóg: wysoka rozdzielczość (rozmiar) zdjęcia. W przeciwnym razie obraz będzie rozmazany i rozmyty.

Cechy konstrukcyjne szaf wnękowych

Meble wnękowe różnią się od mebli skrzyniowych tym, że często nie są wykorzystywane do ich produkcji części boczne, góra i dół. Półki, drążki, szuflady mocowane są bezpośrednio do ścian. Czasami nadal chcesz stworzyć klasyczny projekt szafki ze wszystkimi towarzyszącymi atrybutami. Zwykle należy to robić w pomieszczeniach o nierównych ścianach, podłogach, sufitach. Nasza firma jest producentem. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi dostawcami materiałów. Okucia użyte do produkcji spełniają normy europejskie.

Szafy wnękowe na zamówienie według indywidualnych rozmiarów wyposażone są w nowoczesne komponenty:

 • Szuflady.
 • Metalowe pręty do odzieży.
 • Kosze.
 • Półki na buty.
 • Mechanizmy obrotowe do organizowania przechowywania akcesoriów.
 • Plastikowe pudełka-organizatory.
 • Półki stałe i przesuwne.
 • Składane deski do prasowania i nie tylko.

Dzięki starannie przemyślanemu wewnętrznemu wypełnieniu zabudowanej szafy możliwe staje się zmieszczenie maksymalnej ilości rzeczy (ubrań, butów, artykułów gospodarstwa domowego) nawet w niewielkim pomieszczeniu. Racjonalność, funkcjonalność, praktyczność – trzy główne czynniki, które są fundamentalne w projektowaniu mebli na wymiar.

Przestrzegamy praw ergonomii. Oznacza to, że przy obliczaniu szafy wnękowej bierzemy pod uwagę nie tylko wymiary pomieszczenia i jego niuanse architektoniczne, ale także cechy fizjologiczne osób mieszkających w mieszkaniu. Nasi projektanci i technolodzy dokładnie wiedzą, jakie powinny być meble dla osób leworęcznych, dla osób niepełnosprawnych, dla małych dzieci i młodzieży, dla osób starszych, dla osoby o dużej wadze lub niskim wzroście. Głębokość, wysokość, szerokość i inne cechy konstrukcji są zawsze dostosowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Funkcjonalna, pojemna, niezawodna szafa wnękowa od producenta na zamówienie to świetna opcja na zaoszczędzenie czasu i budżetu. Każdy indywidualny projekt jest jak dzieło sztuki, zajrzyj do naszego katalogu, a sam wszystko zrozumiesz.

Jak wybrać miejsce i wypełnienie do szafy wnękowej?

Aby zainstalować wygodne systemy szaf, należy wybrać dogodne miejsce. Aby pomieścić garderobę, potrzebujesz ponad pięciu metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Szafy na wymiar wykonywane są najczęściej w kształcie wydłużonym, co daje dobry przegląd umieszczonych w nich elementów garderoby i butów. Jeśli szafa nie jest duża, to w zasadzie jest wykonana w kształcie litery L lub U.

Szafy do garderoby

Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie systemu szaf w rogu jednego z pomieszczeń mieszkania, gdyż takie rozwiązanie pozwoli zachować nienaganny wygląd pomieszczenia głównego. W takiej garderobie możesz bez wysiłku wyciągnąć rękę po wszystko, czego potrzebujesz. Wybór miejsca zależy również od tego, jakie ubrania nosisz najczęściej, gdzie wolisz się przebrać, gdzie przechowujesz buty. Po przeanalizowaniu wszystkich tych punktów dokładnie określisz, jakich systemów szaf potrzebujesz.

Drugim czynnikiem wpływającym na wybór lokalizacji garderoby są Twoje przyzwyczajenia. Na przykład, jeśli wolisz ubrać się od razu po wzięciu prysznica i zjeść śniadanie w ubraniu przed wyjściem z domu, najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie szafek w pobliżu kuchni i łazienki. Ale jeśli założysz odzież wierzchnią bezpośrednio przed wyjściem z domu i zdejmiesz ją natychmiast po przyjeździe, idealnym rozwiązaniem do umieszczenia konstrukcji garderoby będzie korytarz wejściowy lub pomieszczenie najbliżej niego.

Trzeba powiedzieć, że w projektach mieszkań w nowoczesnych budynkach zazwyczaj jest już miejsce na systemy garderoby. W mieszkaniach w starej zabudowie bez problemu można doposażyć miejsce na garderoby i zamówić szafki według indywidualnych rozmiarów. Jeśli nie ma miejsca na systemy szaf, to można wykorzystać powierzchnię jakiejś części sypialni, pokoju dziecięcego. Dlatego dokładnie obejrzyj mieszkanie, przeanalizuj swoje przyzwyczajenia, a dopiero potem wybierz jedno lub więcej miejsc, które mogą pomieścić systemy garderoby.

Urządzenie do garderoby – jak wyposażyć wszystko w środku

Prawie wszystkie systemy szaf są do siebie podobne pod względem zasady działania urządzenia. W ich skład wchodzą elementy składające się ze stojaków i sekcji o różnej wielkości lub mogą to być panele ścienne, na których mocowane są półki na ubrania, buty i wieszaki. Plus drzwi, które mogą być zarówno przesuwane jak i uchylne. Drzwi z reguły są używane tylko wtedy, gdy systemy szaf znajdują się w oddzielnym zamkniętym pomieszczeniu. Garderoby można również formować za pomocą różnych przegród, dzięki czemu są one odgrodzone od pomieszczeń mieszkalnych. W takiej sytuacji konieczne jest poważne opracowanie wyglądu całej konstrukcji.

Umów pomiar
i projekt